Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

click Na Dalekim Wschodzie Rosji w pobliżu Jakucka, nad rzeką Lena natura stworzyła wspaniałe formacje skalne - kamienny las.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "click Na Dalekim Wschodzie Rosji w pobliżu Jakucka, nad rzeką Lena natura stworzyła wspaniałe formacje skalne - kamienny las."— Zapis prezentacji:

1

2 click

3

4 Na Dalekim Wschodzie Rosji w pobliżu Jakucka, nad rzeką Lena natura stworzyła wspaniałe formacje skalne - kamienny las.

5

6

7

8 Kamienny las znajduje się 80 km od ujścia Leny. „Drzewami“ są kolumny z wapienia osiągające wysokość do 150 m.

9

10

11

12 Dotarcie do kamiennego lasu jest trudne. Trzeba odbyć podróż do Jakucka, najlepiej samolotem. Miasto to liczące 235.560 mieszkańców uważa się za największe miasto na świecie zbudowane na zamarzniętej ziemi (wieczna zmarzlina). To również jedno z najzimniejszych miejsc na świecie. Zima jest tu bardzo długa i mroźna. Średnia temperatura wynosi -40 ° C. Bywa, że temperatura spada poniżej -60°C), Lato natomiast jest krótkie i upalne (nawet do +40°C).

13 Z Jakucka trzeba przebyć wzdłuż rzeki Lena ponad 140 km. W lecie można dopłynąć do kamiennego lasu statkiem lub łodzią. Gdy rzeka zamarznie, korzysta się z psich zaprzęgów.

14 Lena w pobliżu Jakutska

15

16

17

18

19 Ria Slides

20

21

22 Okoliczny krajobraz krasowy to efekt trwającej wiele tysięcy lat erozji i ginięcia wielu form życia. W "lesie "znaleziono liczne skamieniałości oraz szczątki mamutów i innych stworzeń. Współcześnie żyje tu 464 przedstawicieli flory i fauny, przystosowanych do lokalnego klimatu. Szkoda, że jeden z najpiękniejszych krajobrazów Rosji jest jednym z najtrudniej dostępnych dla turystów.

23 Lokalizacja kamiennego lasu

24

25

26

27

28 Federacja Rosyjska postawiła w roku 2006 wniosek o włączenie kamiennego lasu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pokazane obrazy mogą być na to przekonującymi powodami.. Yakutsk Río Lena Federacja Rosyjska www.rotfl.com.pl


Pobierz ppt "click Na Dalekim Wschodzie Rosji w pobliżu Jakucka, nad rzeką Lena natura stworzyła wspaniałe formacje skalne - kamienny las."

Podobne prezentacje


Reklamy Google