Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pustynie i półpustynie. Klimat Wiele pustyń charakteryzują duże wahania temperatury powietrza w ciągu doby. W dzień może być gorąco, a w nocy temperatura.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pustynie i półpustynie. Klimat Wiele pustyń charakteryzują duże wahania temperatury powietrza w ciągu doby. W dzień może być gorąco, a w nocy temperatura."— Zapis prezentacji:

1 Pustynie i półpustynie

2 Klimat Wiele pustyń charakteryzują duże wahania temperatury powietrza w ciągu doby. W dzień może być gorąco, a w nocy temperatura spada czasami poniżej zera. Opady na pustyni są bardzo niskie, ale wartości ich mogą być zróżnicowane.

3 Flora Roślinność pustyń i półpustyń jest niezwykle skąpa. Z powodu niewielkich opadów nie mogą tu rosnąć drzewa, a trawy występują jedynie tam, gdzie gleba zawiera trochę wilgoci. Żyją tu rośliny dobrze przystosowane do bytowania, wiele z nich potrafi magazynować wodę – tzw. sukulenty.

4 Fauna Liczba gatunków zwierząt pustynnych jest niewielka, co jest rezultatem trudnych warunków życia i niewielkiej liczby nisz ekologicznych. Żyją tu m.in.: wielbłądy, antylopy, gazele, surykatki, skorpiony oraz owady takie jak szarańcza.

5 Gleby Występują tu gleby pustynne, szaroziemy oraz buroziemy. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo słabo zaznaczony poziom próchniczny oraz silne zasolenie.

6 Krajobraz pustynny GRZYB SKALNY BRUK DEFLACYJNY

7 BARCHANY WYDMA PARABOLICZNA

8 Prezentację wykonały: Sara Szlęk Marta Dziuk


Pobierz ppt "Pustynie i półpustynie. Klimat Wiele pustyń charakteryzują duże wahania temperatury powietrza w ciągu doby. W dzień może być gorąco, a w nocy temperatura."

Podobne prezentacje


Reklamy Google