Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyspy Archipelagu Filipińskiego są zbudowane gł. z trzeciorzędowych wapieni, piaskowców i łupków (sfałdowanych w orogenezie alpejskiej) oraz czwartorzędowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyspy Archipelagu Filipińskiego są zbudowane gł. z trzeciorzędowych wapieni, piaskowców i łupków (sfałdowanych w orogenezie alpejskiej) oraz czwartorzędowych."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Wyspy Archipelagu Filipińskiego są zbudowane gł. z trzeciorzędowych wapieni, piaskowców i łupków (sfałdowanych w orogenezie alpejskiej) oraz czwartorzędowych andezytów i bazaltów. Wybrzeża wysp w większości górzyste, otoczone rafami koralowymi, zwłaszcza wybrzeża wysp położonych na morzach wewn. Klimat na przeważającym obszarze równikowy wilgotny, monsunowy (monsun północno-wschodni od października do stycznia, południowo-zachodni od kwietnia do września); średnia temp. miesięczna na nizinach 23–28°C, w górach poniżej 20–15°C; roczna suma opadów 1000–5000 mm. Maksimum opadów od maja do października, na wschodzie od listopada do stycznia, w południowo-zachodniej części Mindanao opady całoroczne z krótką suchą zimą; częste cyklony tropik. (ponad 200 rocznie), którym towarzyszą silne ulewy.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26 * Wzdłuż wschodniego wybrzeża Filipin znajduje się jeden z najgłębszych rowów oceanicznych na Ziemi Rów Filipiński.

27

28 * Głównym działem rolnictwa Filipin jest uprawa roślin przemysłowych: palmy kokosowej na wybrzeżach większości wysp (1 miejsce w świecie)…

29 …trzciny cukrowej (głównie na wyspie Negros), tytoniu (północny Luzon), kauczukowca (wyspa Basilan) oraz kawy, kakao; maleje znaczenie uprawy banana manilskiego (abaki).

30 Znaczne wpływy dewizowe (1,5 mld dolarów USA, 2003) przynosi turystyka zagraniczna; Filipiny odwiedza ok. 1,9 mln turystów zagranicznych rocznie, głównie Amerykanów i Japończyków oraz Filipińczyków mieszkających głównie za granicą.

31

32

33


Pobierz ppt "Wyspy Archipelagu Filipińskiego są zbudowane gł. z trzeciorzędowych wapieni, piaskowców i łupków (sfałdowanych w orogenezie alpejskiej) oraz czwartorzędowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google