Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mikołajki 2015.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mikołajki 2015."— Zapis prezentacji:

1 Mikołajki 2015

2 PRZEBIEG OLIMPIADY: Przywitanie gości przez Śnieżynkę
Śnieżynka przebija kolejno balony zawieszone na choince i odczytuje treść zadań w formie krótkich liścików od Mikołaja. Po wykonaniu zadań zamieszczonych w balonach Śnieżka wraz z dziećmi wzywa Św. Mikołaja.  Przybycie Św. Mikołaja, który przecina wstęgę/rozbija bombkę symbolizującą otwarcie Olimpiady sportowej.

3 Konkurencje sportowe:
„Pakowanie prezentów” – (4-5 dzieci) zadaniem dzieci jest jak najszybciej owinąć kolorowym papierem karton i obwiązać go wstążką. „Wyścigi reniferów” – wyścigi slalomowe. – ( dwie drużyny po 3 dzieci) dwoje dzieci w roli reniferów ciągną na saniach (koc) dziecko i slalomują pomiędzy choinkami (pachołkami). Wygrywa ta drużyna, która dobiegnie do św. Mikołaja jako pierwsza. „Wciąganie prezentu” – konkurencja polega na nawinięciu na patyczek jak najszybciej mało prezenciku zawieszonego na sznurku (rywalizuje 4 dzieci) „Przejście przez komin” – (dwie drużyny) zadaniem drużyn jest przedostanie się przez komin (tunel animacyjny) jak najszybciej. Wygrywa ta drużyna, która pierwsza ukończy zadanie. „Mikołajowe figurki” – wspólna zabawa ruchowa przy muzyce, podczas kornej dzieci wykonują wylosowane na karteczkach zadania. „Mikołajkowe przeciąganie liny” – drużynowe przeciąganie liny. Wygrywają najsilniejsi. „Nakładanie czapek Mikołaja na pachołki i zbieranie”– (dwie drużyny) zadanie polega na tym, że jedna osoba z drużyny nakłada 5 czapek na rozstawione pachołki. Kolejne dziecko musi je zdjąć i przekazać kolejnemu. Wygrywa ta drużyna, która wykona zadanie jako pierwsza.

4 Konkurencje sportowe cd:
„Rzut bombką do celu” – zadaniem dzieci (chętni) jest celny rzut styropianową bombką do worka św. Mikołaja. „Sztafeta z papierowymi kulami” – (dwie drużyny) zadaniem dzieci jest ukończenie jak najszybciej biegu sztafetowego, w którym przekazują sobie kulę śniegową (kula z papieru). „Zaprzęgi w parach” – rywalizują ze sobą dwa zespoły (2 dzieci w zaprzęgu). Jedno dziecko w zespole jest reniferem, a drugie św. Mikołajem. Wygrywa zaprzęg, który najszybciej dobiegnie do mety. „Rzut czapką Mikołaja” – zadaniem dzieci jest rzucenie czapką św. Mikołaja jak najdalej. Wygrywa to dziecko, któremu uda się to zrobić jak najlepiej. „Bieg reniferów” – rywalizują ze sobą dwie drużyny, których zadaniem jest jak najszybsze pokonanie toru przeszkód ułożonego z różnych przedmiotów o charakterze świątecznym. Wygrywa ta drużyna, która wykona zadanie pierwsza. Pakowanie prezentów (kolorowych woreczków)do skarpety na czas – rywalizuję ze sobą 2 dzieci. „Wyścig w workiem św. Mikołaja” – (dwie drużyny) zadaniem dzieci jest dobiegniecie do mety w worku jutowym. Wygrywa ta drużyna, która wykona zadanie pierwsza.

5 Pożegnalny tanieć ze Św. Mikołajem
W ofercie również: Pomiędzy kolejnymi konkurencjami dzieci będą miały okazję do innych zabaw: zagadki świąteczne zabawy ruchowe przy świątecznych utworach W trakcie imprezy mikołajowej: stoisko, na którym dzieci będą mogły wykonać świąteczne prace plastyczne śpiewanie piosenek świątecznych i kolęd Pożegnalny tanieć ze Św. Mikołajem


Pobierz ppt "Mikołajki 2015."

Podobne prezentacje


Reklamy Google