Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaźnie z przedszkola do szkoły

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaźnie z przedszkola do szkoły"— Zapis prezentacji:

1 Przyjaźnie z przedszkola do szkoły

2 Z przedszkola jedynki do szkoły jedynki idą chłopcy i dziewczynki
Przedszkole Miejskie nr 1 w Olsztynie współpraca Szkoła Podstawowa nr 1 w Olsztynie Współpracujemy, aby przejście z przedszkola do szkoły było dla dzieci przyjazne!

3 Wspólne lekcje, warsztaty i zabawy…
Wspólne zajęcia warsztatowe w Szkole Podstawowej nr 1 w Olsztynie. Podczas prezentacji multimedialnej dzieci 5-letnie i 6-letnie poznały kolory podstawowe i pochodne, określały, które barwy są ciepłe i zimne. Malowały przy sztalugach w zespołach ,,Jesienne pejzaże”.

4

5

6

7

8

9

10

11 Jesienne zajęcia plastyczne w Szkole Podstawowej nr 1 w Olsztynie.
Dzieci uczestniczyły w multimedialnej prezentacji „Kolory jesieni”, a następnie razem z dziećmi z klasy drugiej wykonały pracę plastyczną „Kolorowy dywan” - odbijały liście na kartkach za pomocą kredek.

12

13

14

15

16 Dzieci z klasy „0” w Przedszkolu Miejskim
nr 1 w Olsztynie. Sześciolatki wystawiły przedstawienie ,,Jabłoneczka” dla dzieci z naszego przedszkola oraz dla zaproszonych gości z zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olsztynie. Po przedstawieniu odbyły się wspólne zajęcia ,,Drzewa owocowe w czterech porach roku”. Dzieci na podstawie plansz i własnych doświadczeń określały cechy wyglądu drzew w kolejnych porach roku, dostrzegały zmiany. Utrwalały znajomość pór roku i ich kolejność. Określały prawdziwość zdań podczas quizu. Wykonały prace plastyczne w zespołach techniką kolażu. Wspólnie wesoło się bawiły podczas zabaw ruchowych i muzyczno – ruchowych.

17

18

19

20

21

22 Zabawy Mikołajkowe i warsztaty Świąteczne w Szkole Podstawowej nr 1 w Olsztynie.
Sześciolatki i pięciolatki z naszego przedszkola zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 1 na warsztaty świąteczne. Wspólnie się bawiły podczas zabaw i tańców, ozdabiały obrazki, śpiewały piosenki o tematyce świątecznej i zimowej.

23

24

25

26

27

28 Mamy 6 lat, chcemy iść do szkoły!
Mamy 7 lat, idziemy razem do szkoły!

29 Żegnaj przedszkole witaj szkoło!


Pobierz ppt "Przyjaźnie z przedszkola do szkoły"

Podobne prezentacje


Reklamy Google