Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Śniadanie Daje Moc!” Raport- 07.11.14 Jesteśmy uczniami klasy II, Szkoły Podstawowej w Przebieczanach. Lubimy grać w szachy, eksperymentować, bawić się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Śniadanie Daje Moc!” Raport- 07.11.14 Jesteśmy uczniami klasy II, Szkoły Podstawowej w Przebieczanach. Lubimy grać w szachy, eksperymentować, bawić się."— Zapis prezentacji:

1 „Śniadanie Daje Moc!” Raport- 07.11.14 Jesteśmy uczniami klasy II, Szkoły Podstawowej w Przebieczanach. Lubimy grać w szachy, eksperymentować, bawić się w teatr. Każdego roku wyznaczamy sobie cel do realizacji. W tym roku postawiliśmy na zdrowe odżywianie, i dlatego wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji: „Śniadanie Daje Moc!”

2 Etap I- Przygotowanie do akcji „Śniadanie Daje Moc!” Zorganizowanie spotkania z dietetykiem. Ułożenie wiersza „Śniadanie daje moc!” 1.Śniadanie daje super moc! Każdy z nas o tym wie. Nie wierzysz? Wątpisz? Dołącz do nas, I sam przekonaj się! 2.Pierwszy posiłek, smaczny i zdrowy, Doda energii i siły. Będziesz pogodny, twórczy, aktywny Radosny, zgodny i miły. 3.Więc teraz tylko krótką radę. Da koleżanka Ania: Do szkoły, pracy i przedszkola, Nie wychodź bez śniadania !

3 Ogłoszenie konkursu plastycznego na hasło: „Śniadanie Daje Moc!” Wybór najciekawszej pracy

4 Etap II- Działanie „Śniadanie Daje Moc!”- Start! Czas przygotowań za nami. Przed nami praktyczne działania, ale… najpierw umyjmy ręce! (7 listopada, 2014r.)

5 Załóżmy fartuszki i ogłośmy wszystkim, że… Śniadanie Daje Moc!

6 Posegregujmy przyniesione produkty według grup pokarmowych: Mleko i produkty mleczne Produkty zbożowe

7 Produkty białkowe - warzywa

8 Nie zapomnijmy o: owocach i przetworach owocowych, tłuszczach, naturalnych rozpuszczalnikach witamin.

9 Teraz utworzymy grupy zadaniowe i przystąpimy do pracy. Drużyna pani Izy…Drużyna pani Małgosi…

10 W miłej atmosferze realizujemy kulinarne zadania: kroimy warzywa na sałatkę,robimy fantazyjne kanapki.

11 Nasz „polski stół śniadaniowy”jest już gotowy i pomysłowy!

12 Są na nim smaczne, zdrowe, kolorowe: mleczno-owocowe desery, kanapki, naleśniki, pasty z sera i ryb, sałatki warzywne, potrawy z jaj.

13 Są także kulinarne fantazje: drobiowe roladki Bogusia nadziewane chrupiącym korniszonem, kolczasty jeżyk Julki z owocowych szaszłyków.

14 Etap III- Podsumowanie kulinarnych zmagań. Smacznego! „śniadaniowego” menu.Kulturalna degustacja

15 Finał akcji: „Śniadanie Daje Moc!” Wybór smakołyku nr 1- naleśniki babuni Ogłoszenie światu, że… Śniadanie Daje Moc!


Pobierz ppt "„Śniadanie Daje Moc!” Raport- 07.11.14 Jesteśmy uczniami klasy II, Szkoły Podstawowej w Przebieczanach. Lubimy grać w szachy, eksperymentować, bawić się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google