Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa III a Zespół Szkół nr 8 Tomaszów Mazowiecki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa III a Zespół Szkół nr 8 Tomaszów Mazowiecki."— Zapis prezentacji:

1 Klasa III a Zespół Szkół nr 8 Tomaszów Mazowiecki

2 Wszystko zaczęło się od lekcji… której głównym celem było uświadomienie nam, uczniom klasy trzeciej, że można i trzeba odżywiać się zdrowo, a co najważniejsze, prawidłowo.

3 Pani przekonała nas, że śniadanie jest pierwszym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Teraz i my w to wierzymy.

4 Były rozmowy o zdrowym żywieniu, ustalanie rozkładu posiłków i ich wartości odżywczych ale największe zainteresowanie wzbudziło malowanie plakatów i układanie wierszyków reklamujących zdrowy styl życia. Okazało się, że całkiem zgrabnie potrafimy wymyślać rymy i tworzyć zaskakująco ciekawe prace plastyczne.

5 Oto nasze dzieła:

6 Następnego dnia Pani przyniosła wspaniałą wiadomość, że 8 listopada organizujemy wspólne śniadanie. Gorący entuzjazm w całej klasie wzbudziło hasło: „Śniadanie daje moc i zdrowie”. Od razu jasne stało się, że trzeba będzie przygotować potrawy i napoje zawierające przede wszystkim białko, węglowodany i witaminy. Po krótkiej naradzie zapadła prawie jednogłośna decyzja: „ Przygotowujemy kanapki, soki, jogurty i mleko do picia.” O pomoc poprosiliśmy oczywiście rodziców i Panią. Tak wyglądała nasza barwna „WYSPA KANAPEK”.

7

8 Drugim etapem naszej przygody były odwiedziny w „SAŁATKOWIE”. Oto pełne witamin sałatki przygotowane przez naszych kolegów i koleżanki z klasy drugiej. Największym powodzeniem cieszyła się surówka marchwiowo- jabłkowa. Palce lizać!

9 Trzeci przystanek to słodko- kolorowa „KRAINA WARZYW I OWOCÓW”, którą stworzyły dla nas pierwszaki.

10 Było pysznie, zdrowo i kolorowo. Długo w pamięci pozostaną nam chwile wspólnego posiłku. Musimy je koniecznie powtórzyć. Może przy okazji Mikołajek? Pełni witaminowej mocy, TRZECIOKLASIŚCI.


Pobierz ppt "Klasa III a Zespół Szkół nr 8 Tomaszów Mazowiecki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google