Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„ Biblioteka w oczach czytelnika ” II Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla Uczniów pod patronatem Pani Jadwigi Aleksandry Rezler Prezesa Okręgu Śląskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„ Biblioteka w oczach czytelnika ” II Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla Uczniów pod patronatem Pani Jadwigi Aleksandry Rezler Prezesa Okręgu Śląskiego."— Zapis prezentacji:

1 „ Biblioteka w oczach czytelnika ” II Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla Uczniów pod patronatem Pani Jadwigi Aleksandry Rezler Prezesa Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego

2 „ Biblioteka w oczach czytelnika ” Kategoria: Szkoła Podstawowa I miejsce Olga Witoń, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zabrzu, opiekun Ewa Kaczmarczyk, za wszystkie prace, a szczególnie za zdjęcie zatytułowane: „W poszukiwaniu ciekawej książki”. Olga pragnie przekazać nam z jak wielką ofertą książek spotykamy się w bibliotece, z jaką trudnością dokonujemy wyboru spośród wszystkich zachęcających nas tytułów. Ta trudność świadczy o olbrzymiej różnorodności mającej miejsce w takiej instytucji jak biblioteka.

3 „ Biblioteka w oczach czytelnika ”

4 Kategoria: Szkoła Podstawowa II miejsce Piotr Orzechowski, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zabrzu, opiekun Ewa Kaczmarczyk, za zdjęcie ”Artystyczna biblioteka”. ”Fotograficzne oko” Piotrka uchwyciło artystyczną instalację - zachętę do zapoznania się ze zwiastunami ciekawych książek. Z uznaniem zwrócił uwagę na pomysłowość opiekunów biblioteki w celu zdobycia młodych czytelników, dbanie o rozwój ich wyobraźni, inwencji, umysłu.

5 „ Biblioteka w oczach czytelnika ”

6 Kategoria: Szkoła Podstawowa III miejsce Kinga Woś, Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie, opiekun Iwona Tutak, za wszystkie zgłoszone zdjęcia. Za inne spojrzenie na bibliotekę nieograniczoną powierzchnią budynku. Spojrzenie na bibliotekę pod chmurką, w której połączyć można słowo pisane z łykiem świeżego powietrza ;).

7 „ Biblioteka w oczach czytelnika ”

8 Kategoria: Szkoła Podstawowa Wyróżnienie Amelia Szpigiel, Szkoła Podstawowa nr 21 w Częstochowie, opiekun Iwona Walczak, za zdjęcie: „Lekcja biblioteczna o mitach”. Życie kulturalne skupiające się wokół biblioteki owocuje ciekawymi pomysłami artystycznymi, udziałami w organizowanych przez nią konkursach na coraz wyższym poziomie. Biblioteka również kształtuje umiejętność wyrażania siebie i pracy zespołowej. I autorce tej fotografii udało się oddać wkład bibliotekarzy w kształtowanie osobowości swoich młodych czytelników.

9 „ Biblioteka w oczach czytelnika ”

10 Kategoria: Gimnazjum I miejsce Sandra Goleniewska, Gimnazjum nr 5 w Częstochowie, opiekun Alina Grabna, za wszystkie zdjęcia, a szczególnie za: „Książką i piórem”. Fotografia Sandry eksponuje dostęp do trudno osiągalnych nawet w księgarniach książek, unikatowych niekiedy, z których w bibliotece właśnie można skorzystać, zrobić notatki. Autorka podkreśliła użyteczność i jeden z sensów istnienia biblioteki.

11 „ Biblioteka w oczach czytelnika ” Książką i piórem”

12 „ Biblioteka w oczach czytelnika ” Kategoria: Gimnazjum II miejsce Justyna Baryła, Gimnazjum nr 5 w Częstochowie, opiekun Alina Grabna, za zdjęcie: „Aktyw biblioteczny w działaniu”. Autorka spróbowała przekazać odbiorcy myśl o wychowawczej roli biblioteki w dbałości o księgozbiór, o znajdowaniu przyjemności w porządkowaniu i układaniu książek na półkach, pomaganiu bibliotekarzom, kształtowaniu zamiłowania do przebywania w świecie książek.

13 „ Biblioteka w oczach czytelnika ”

14 Kategoria: Gimnazjum III miejsce Julia Borszcz, Gimnazjum w Pawonkowie, opiekun Jolanta Młynek, za zdjęcie: „Szkolna kraina książek”. Za fotografię z przesłaniem o jednym z naczelnych zadań współczesnej biblioteki - Biblioteka bawi i uczy, partycypuje wraz ze szkołą w dziele edukacji i rozwoju młodego człowieka.

15 „ Biblioteka w oczach czytelnika ”

16 Kategoria: Gimnazjum Wyróżnienie Oliwia Knapik, Gimnazjum nr 6 w Zespole Gimnazjów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Częstochowie, opiekunki Sylwia Szrajber-Kobyłkiweicz, Iwona Wójcik, za zdjęcie: „Piknik pod (z) ciekawymi książkami” W bibliotece można oddać się przyjemnej chwili relaksu przy książce inspirowanej piknikiem z zielonym, miłym dla oka miejscem odpoczynku. Fotografia oddaje nie tylko powagę, ale i swobodę z jaką można spędzić czas w bibliotece.

17 „ Biblioteka w oczach czytelnika ”

18 Kategoria: Szkoła Ponadgimnazjalna I miejsce Mateusz Król, Technikum Nr 5 Samochodowo - Mechatroniczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, opiekun Cecylia Bielnik, za zdjęcia: tryptyk: „BIBLIOTEKA – PRZESTRZEŃ TAJEMNICY, EMOCJI I AZYL”; tytuły zdjęć z tryptyku: 1. „TAJEMNICA MIEJSCA”, 2. „NADZIEJA POSZUKIWAŃ” i 3. „RADOŚĆ ODKRYCIA”. Autorowi udało się pokazać bibliotekę jako miejsce tajemnicze, które jeśli się postaramy, odkryje przed nami swoje sekrety. Ciekawy jest też zabieg, w którym wykorzystano element zbliżenia ludzkich oczu - okien/zwierciadeł duszy i książek na bibliotecznej półce. W ludzkich oczach autorowi udało się uchwycić głębokie skupienie towarzyszące właściwemu wyborowi książek służących rozwojowi umysłu.

19 „ Biblioteka w oczach czytelnika ” 1 2 2 3

20 Kategoria: Szkoła Ponadgimnazjalna II miejsce Marcin Przybyszewski, Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, opiekun Regina Kaczyńska, za zdjęcia: "Nowoczesna biblioteka". Autor pokazuje bibliotekę jako miejsce symbol nowoczesności i XXI w. Na fotografii pokazany został moment, nie tylko spotkania z książką, ale też młodego czytelnika z przedstawicielem starszego pokolenia potrafiącego docenić szeroki wybór bibliotecznych zasobów.

21 „ Biblioteka w oczach czytelnika ”

22 Kategoria: Szkoła Ponadgimnazjalna III miejsce Maksymilian Pokorzyński, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, opiekun Agnieszka Gwiazda, za zdjęcie: „Wspólne czytanie nowości”. Niczym w hollywoodzkim musicalu autor utrwalił scenę radosnego wspólnego czytania przez grupę dzisiejszej młodzieży długo poszukiwanej, a w bibliotece znalezionej lektury, podkreślając użyteczną rolę biblioteki.

23 „ Biblioteka w oczach czytelnika ”

24 Kategoria: Szkoła Ponadgimnazjalna Wyróżnienie Dominik Wiese, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 7 Specjalnych w Rudzie Śląskiej, opiekunki Karolina Hadula, Iwona Procz, za zdjęcie: „W krainie baśni”. Autor pokazał rozszerzoną funkcję biblioteki jako instytucji pomagającej rozwijać artystyczne zainteresowania i zaistnieć młodym talentom na bibliotecznej scenie teatralnej.

25 „ Biblioteka w oczach czytelnika ”

26 II Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla Uczniów pod patronatem Pani Jadwigi Aleksandry Rezler Prezesa Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego

27 „ Biblioteka w oczach czytelnika ” Komisja w składzie: Katarzyna Czapla - Durska, kierownik wypożyczalni Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej im. J. Lompy w Katowicach, przewodnicząca oraz członkowie Anna Przygódzka, przewodnicząca Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Częstochowie, Anna Łyko, bibliotekarz Biblioteki Publicznej im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie.

28 „Biblioteka w oczach czytelnika” Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla uczniów Organizator Sekcja Bibliotekarska przy Zarządzie Okręgu Śląskiego ZNP w Katowicach

29 „ Biblioteka w oczach czytelnika ” II Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla Uczniów Nagrody ufundował Zarząd Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego

30 „ Biblioteka w oczach czytelnika ” II Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla Uczniów Informacje na stronie Zarządu Okręgu Śląskiego ZNP slok.znp.edu.pl

31 Składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za udział w konkursie


Pobierz ppt "„ Biblioteka w oczach czytelnika ” II Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla Uczniów pod patronatem Pani Jadwigi Aleksandry Rezler Prezesa Okręgu Śląskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google