Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Był człowiekiem zamożnym, żonatym (Ewangelie mówią o teściowej św. Piotra), a tradycja podaje (chociaż to nie jest pewne), że jego córką była św. Petronela.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Był człowiekiem zamożnym, żonatym (Ewangelie mówią o teściowej św. Piotra), a tradycja podaje (chociaż to nie jest pewne), że jego córką była św. Petronela."— Zapis prezentacji:

1

2 Był człowiekiem zamożnym, żonatym (Ewangelie mówią o teściowej św. Piotra), a tradycja podaje (chociaż to nie jest pewne), że jego córką była św. Petronela.

3

4 Losy Piotra opisują Ewangelie oraz Dzieje Apostolskie Według nich na wezwanie Jezusa Piotr wraz ze swym bratem Andrzejem, oraz synami Zebedeusza Janem i Jakubem porzucił zawód rybaka i został uczniem Jezusa i towarzyszem Jego działalności publicznej.

5

6 Piotr był jednym z najbardziej zaufanych uczniów Chrystusa. Zmienił mu imię, mówiąc: "Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój..." (Mt 16, 18-19). Dlatego Szymon od tego czasu nazywany jest Szymonem Piotrem lub po prostu Piotrem.

7

8 Tradycja głosi, że Piotr zginął w Rzymie na Wzgórzu Watykańsim. Zginął męczeńsko na krzyżu (na własną prośbę) głową w dół, ponieważ mówił, iż nie jest godzien umrzeć jak Chrystus. Senator Marcellus, wierny uczeń Piotra, zdjął go z krzyża i pochował we własnym grobowcu. Później na tym miejscu postawiono kościół. Dziś w tym miejscu stoi Bazylika św. Piotra.

9

10 diecezji: w Rzymie, Berlinie, Lozannie zawodów: blacharzy, budowniczych mostów, kowali, kamieniarzy, marynarzy, rybaków, zegarmistrzów Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

11 WYKONAŁ: Sebastian Kappes


Pobierz ppt "Był człowiekiem zamożnym, żonatym (Ewangelie mówią o teściowej św. Piotra), a tradycja podaje (chociaż to nie jest pewne), że jego córką była św. Petronela."

Podobne prezentacje


Reklamy Google