Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ty dasz mi pokój serca, Panie mój

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ty dasz mi pokój serca, Panie mój"— Zapis prezentacji:

1 Ty dasz mi pokój serca, Panie mój
Bo Tyś zbawieniem mym Tak, w Tobie znajdzie pokój dusza moja I uciszy się

2 W poszukiwaniu nieziemskich skarbów
KATECHEZA TEMAT W poszukiwaniu nieziemskich skarbów

3

4

5

6 CO TO JEST SKARB? zbiór kosztowności, rzeczy drogocennych, majątek, bogactwo cenne przedmioty lub pieniądze schowane w kryjówce czy zakopane w ziemi osoba lub rzecz droga dla kogoś ceniona, kochana

7 Karol de Foucauld Karol de Foucauld [czyt. fuko] pochodził z zamożnej francuskiej rodziny. Wcześnie stracił rodziców. W wieku 16 lat odrzucił wiarę w Boga. Wiódł hulaszcze życie, trwonił majątek. W szkole oficerskiej był najgorszym studentem ze swojego rocznika. Postanowił zostać podróżnikiem, fascynowała go Afryka. W czasie wyprawy w głąb Maroka poznał wyznawców islamu i judaizmu. „Widok wiary tych ludzi żyjących w ciągłej obecności Bożej odsłonił mi rąbek rzeczy większych i bardziej prawdziwych niż światowe zajęcia” – wspominał swoje nawrócenie. Karol przeżył głęboki wstrząs. Po raz pierwszy od 12 lat poszedł do spowiedzi i przyjął Komunię św. Zapragnął naśladować Jezusa z Nazaretu i wieść, tak jak On, w ukryciu, pokorny żywot robotnika. On, wicehrabia, chciał być po prostu małym bratem Jezusa. Pojechał do Nazaretu, gdzie pracował za porcję suchego chleba i mieszkał w składzie na narzędzia. Potem wrócił do Afryki. Nie nawracał , lecz uczył się języka tubylców. Pomagał najbiedniejszym, bezdomnym i odrzuconym. Był dla nich lekarzem, sędzią, powiernikiem. Zginął z ręki wojownika plemienia afrykańskiego w 1916 roku.

8 Podsumowanie O jakim skarbie mówi Jezus Chrystus w swojej Ewangelii?
Co było największym skarbem w życiu Karola de Foucauld? Co jest największym skarbem w naszym życiu?

9 Notatka W dzisiejszym świecie wielu ludzi uważa, że ich skarbem są pieniądze, władza, kariera, przyjemność. Życie chrześcijanina winno być znakiem sprzeciwu wobec takiej postawy. Jezus Chrystus w Ewangelii mówi o skarbie, którego nie niszczy rdza, mól, ani nie są w stanie ukraść złodzieje. Prawdziwym skarbem jest sam Bóg, który jest gwarantem szczęścia wiecznego, a także Jego królestwo, do którego nas wszystkich zaprasza. Karol de Foucauld po swoim nawróceniu wszystko postawił na Chrystusa. Całym sobą starał się Go naśladować, stał się Jego małym bratem. Pomagał najbiedniejszym, bezdomnym i odrzuconym, bo w nich widział Jezusa, który był jego największym Skarbem w życiu.

10 Praca domowa Jak oceniasz postawę i wybór życiowy Karola de Foucauld?
Dlaczego ludzie wybierają „skarby przyziemne”, a nie szukają „skarbów nieziemskich”? Mój skarb to… Dlaczego? Wejdź na stronę i posłuchaj jednego ze świadectw członków zespołu „Mocni w Duchu”. Napisz, co obrali za największy skarb swojego życia.


Pobierz ppt "Ty dasz mi pokój serca, Panie mój"

Podobne prezentacje


Reklamy Google