Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka Publiczna Kiszkowo. Kto ani czyta, ani słucha mądrych, ani się ich nie radzi, ani z nimi towarzyszy: skąd ma mądrym być i rozum dostawać. Piotr.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka Publiczna Kiszkowo. Kto ani czyta, ani słucha mądrych, ani się ich nie radzi, ani z nimi towarzyszy: skąd ma mądrym być i rozum dostawać. Piotr."— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka Publiczna Kiszkowo

2 Kto ani czyta, ani słucha mądrych, ani się ich nie radzi, ani z nimi towarzyszy: skąd ma mądrym być i rozum dostawać. Piotr Skarga

3 Biblioteka Publiczna w Kiszkowie powstała w 1948 roku pod nazwą Gromadzka Biblioteka Publiczna. od 1973 roku Biblioteka Publiczna Gminy Kiszkowo od 30.03.2007 roku działa jako instytucja kultury.

4 Sieć biblioteczną gminy Kiszkowo uzupełniają: Od 1961 roku Filia Biblioteczna w Sławnie. Od 1991 roku Filia Biblioteczna w Rybnie Wielkim.

5 Zgromadzony księgozbiór liczy 27.802 woluminy i obejmuje: literaturę piękną literaturę popularnonaukową literaturę dla dzieci i młodzieży zbiory regionalne, w tym materiały życia społecznego i kulturalnego.

6 Warsztat informacyjny biblioteki zawiera: księgozbiór podręczny katalogi – alfabetyczny i rzeczowy kartoteki zagadnieniowe

7 Celowo dobrana i wydzielona część zbiorów bibliotecznych, składa się głównie z wydawnictw informacyjnych Księgozbiór podręczny:

8 wydawnictwa informacji bezpośredniej: słowniki encyklopedie leksykony informatory; atlasy; albumy... wydawnictwa informacji pośredniej: bibliografie Księgozbiór podręczny:

9 KATALOGI: formalne: alfabetyczny tytułowy rzeczowe: systematyczny (np. UKD)

10 Komputeryzacja biblioteki Biblioteka od 2005 roku posiada stałe łącze internetowe z trzema stanowiskami komputerowymi dla czytelników. Od 2007 roku biblioteka dysponuje bazą komputerową posiadanych zbiorów.

11 Biblioteka udostępnia jeden dziennik i kilka tytułów czasopism. Na życzenie czytelników sprowadzamy książki z innych bibliotek w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych. Placówki biblioteczne naszej gminy rejestrują rocznie ponad 1.000 czytelników i wypożyczają ponad 22.000 książek.

12 Klub Seniora Przy bibliotece działa od 1979 roku Klub Seniora, który ma na celu uatrakcyjnienie życia codziennego i wypoczynku ludzi starszych i niepełnosprawnych. Kluby Seniora działają przy wszystkich placówkach bibliotecznych na terenie gminy Kiszkowo.

13 Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne Promyk Organizacja Pożytku Publicznego Oddział w Kiszkowie

14 Człowiek znaczy tyle, ile może dać drugiemu człowiekowi (motto stowarzyszenia)

15 Stowarzyszenie Promyk w Kiszkowie powstało 19.XI.2004 roku. Siedzibą jest Biblioteka Publiczna w Kiszkowie. Zadaniem Stowarzyszenia jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym, będącym w trudnej sytuacji zdrowotnej i życiowej. Obecnie Stowarzyszenie skupia 122 osoby o różnych rodzajach schorzeń i niepełnosprawności.

16 Promyk może pomóc osobom niepełnosprawnym: skorzystać z terapii zajęciowej, oraz z zabiegów wykonywanych w gabinecie fizjoterapeutycznym wyjechać na turnus rehabilitacyjny wypożyczyć książkę z Biblioteki Publicznej spotkać się z przyjaciółmi przy herbatce skorzystać z wycieczek wysłuchać prelekcji lekarzy, oraz ciekawych osób

17 Punkt Informacji Europejskiej Od 2004 roku w bibliotece działa Punkt Informacji Europejskiej, który służy pomocą szerokiemu gronu użytkowników, m.in. uczniom, studentom, przedsiębiorcom, rolnikom. Dysponuje licznymi materiałami służącymi rozpowszechnianiu rzetelnych informacji o tematyce związanej z Unią Europejską.

18 Stowarzyszenie Światowid Od stycznia 2006 roku biblioteka współpracuje ze Stowarzyszeniem Światowid, który skupia 8 zrzeszonych gmin. Stowarzyszenie Światowid z Łubowa jest nową formą współpracy lokalnej społeczności. Powstało w czerwcu 2004 roku z inicjatywy przedsiębiorców i rolników. Członkami Wspierającymi Stowarzyszenie są gminy powiatu gnieźnieńskiego: Łubowo, Witkowo, Niechanowo, Trzemeszno, Gniezno, Kiszkowo, Mieleszyn i Czerniejewo.

19 Statutowym zadaniem Stowarzyszenia Światowid jest działalność na rzecz wielofunkcyjnego rozwoju i poprawy warunków życia na wsi. Powołane zostało w celu promowania regionu pod względem turystycznym i inwestycyjnym. Stowarzyszenie organizuje spotkania informacyjne i szkolenia, nieodpłatnie świadczy porady przedsiębiorcom i rolnikom w zakresie pozyskiwania środków unijnych.

20 Działalność biblioteki: Od roku 1994 biblioteka jest współorganizatorem DNI KISZKOWA. Do zadań biblioteki należy zaproszenie najstarszych mieszkańców gminy Kiszkowo, w tym celu przygotowywane jest rocznie około 550 zaproszeń, na piątkowe spotkanie inaugurujące obchody DNI KISZKOWA. Kolejnym zadaniem biblioteki jest przygotowanie całej oprawy artystycznej i konsumpcyjnej piątkowego spotkania seniorów. Aby w sobotni wieczór mogło odbyć się losowanie Szczęściarza Kiszkowa wcześniej przygotowywane są bony. Zakup nagród oraz sprzedaż bonów to zadanie należące również do pracowników biblioteki.

21 Adres: Biblioteka Publiczna Gminy Kiszkowo Ul. Polna 33 Tel. (061) 429-70-45 e-mail: bibl.kisz@wp.plbibl.kisz@wp.pl

22 Biblioteka Publiczna w Kiszkowie czynna w godzinach: Poniedziałek 10/00 – 16/00 Wtorek 8/00 – 15/00 Środa 10/00 – 16/00 Czwartek 8/00 – 18/00 Piątek 10/00 – 16/00


Pobierz ppt "Biblioteka Publiczna Kiszkowo. Kto ani czyta, ani słucha mądrych, ani się ich nie radzi, ani z nimi towarzyszy: skąd ma mądrym być i rozum dostawać. Piotr."

Podobne prezentacje


Reklamy Google