Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mariusz Hypiak Edyta Lenart. Powstała 5 maja 1949 w Genewie, 8 profesjonalnych biur podróży z Francji, Włoch, Belgii i Szwajcarii spotkali się w Genewie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mariusz Hypiak Edyta Lenart. Powstała 5 maja 1949 w Genewie, 8 profesjonalnych biur podróży z Francji, Włoch, Belgii i Szwajcarii spotkali się w Genewie."— Zapis prezentacji:

1 Mariusz Hypiak Edyta Lenart

2 Powstała 5 maja 1949 w Genewie, 8 profesjonalnych biur podróży z Francji, Włoch, Belgii i Szwajcarii spotkali się w Genewie w celu stworzenia międzynarodowej organizacji, aby poprawić i zracjonalizować organizację turystyki międzynarodowej. Zajmują się zwiększeniem profesjonalizmu i rentowności agentów członkowskich w ramach współpracy i sieci globalnej. Jej członkowie są zobowiązani do najwyższych standardów etyki biznesu i jakości usług dla klientów obecnie siedzibą jest Gland w Szwajcarii,

3 To organizacja dość elitarna – należy do niej tylko 84 agentów podróży z całego świata (ORBIS), Globalna sieć specjalistów w dziedzinie podróży WATA jest stowarzyszeniem zarejestrowanym zgodnie ze szwajcarskim prawem cywilnym. Jest to organizacja niekomercyjna.

4 - popieranie i ochrona interesów gospodarczych członków (np. działania organizacyjne, komunikowanie się, wymiana usług) - centralizowanie i rozwijanie reklam w turystyce międzynarodowej - uczestnictwo we wszelkich działaniach handlowych i finansowych związanych z wcześniejszymi celami (pośrednictwo, arbitraż, ułatwienie w nawiązywaniu kontaktów) - regulamin określający prawa i obowiązki członków, wysokość stawek prowizyjnych, formy zabezpieczenia płatności i inne działania

5 WATA – organizacja branżowa agencji podróży. Pożytek z tej składki: członek może uczestniczyć w działaniach handlowych i finansowych otrzymuje informacje handlowe i ekonomiczne związane z turystyką członkowie mają obowiązek przekazywania sobie klientów oraz udzielania sobie wyższych prowizji.

6 Rzeczywiste osiągnięcia: 1) unifikacja dokumentów podróży 2) cykliczne informatory o agencjach podróży, hotelach 3) coroczna broszura general tarif – ceny na świecie.

7 - walne zgromadzenie jest najwyższą władzą Stowarzyszenia i zwoływane jest regularnie co roku. Każdy członek dysponuje jednym głosem. - zarząd - komitet wykonawczy - sekretariat generalny jako obsługa administracyjna

8 Marc DANS, Prezydent, Brussels International Travel Service, Belgia Amine NASSER, Wiceprezes, Saad Tours, Liban

9 Giancarlo CARRERA, Wiceprzewodniczący Skarbnik SM Travel, Szwajcaria


Pobierz ppt "Mariusz Hypiak Edyta Lenart. Powstała 5 maja 1949 w Genewie, 8 profesjonalnych biur podróży z Francji, Włoch, Belgii i Szwajcarii spotkali się w Genewie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google