Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Szczepan Zygmunt

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Szczepan Zygmunt"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Szczepan Zygmunt
Polskie auta Autor: Szczepan Zygmunt

2 Fiat 126p Żeby prześledzić historię Fiata 126p trzeba się cofnąć do 1957 roku. Wtedy to w turyńskiej fabryce rozpoczęto produkcję modelu Fiat 500 Nuova. Był on wytwarzany do 1975 roku. W 1972 roku ukazał się jego następca – model 126.

3 FSO 125p Jak na polskie warunki pierwsze dwudziestolecie działalność fabryki było obfite w nowe projekty. Również w kolejnych dekadach konstruktorzy FSO pracowali w pocie czoła chcąc zmodernizować produkowane ówcześnie pojazdy. Niestety, podobnie jak dawniej bywało większość z ich pomysłów lądowała w szufladzie.

4 Nissan Na fali rewolucji przemysłowej, w 1911 roku uruchomiono w Tokio fabrykę samochodów o nazwie Kwaishinsha. Ojcem firmy został Masujiro Hashimoto, inżynier pochodzący z Kraju Kwintącej Wiśni, który zdobywał doświadczenie w Stanach Zjednoczonych i zdobytą tam wiedzę próbował zakorzenić w swoim rodzimym kraju. Nazwa Nissan wzięła się od połączenia pierwszych sylab imienia prezydenta firmy - Nihon Sangyo. Centrala firmy została przeniesiona z Tokio do Yokohamy.

5 Skoda Historia czeskiej marki rozpoczęła się w dwóch miejscach w czasie i przestrzeni. Zakłady Skody zostały założone w Pilźnie w 1859 roku (nazwa pochodzi od Emila Skody, który w 1869 r. przejął te zakłady od hrabiego Arnosta Waldsteina będąc wcześniej na stanowisku kierowniczym w fabryce). Zakłady ewoluowały od przemysłu metalowego aż po zbrojeniowy.

6 Opel Początek firmy Adam Opel AG nie zapowiadał, iż za niespełna 100 lat Opel będzie należał do najpopularniejszych marek samochodowych na rynku europejskim. Firma powstała w 1862 roku w rodzinnym mieście Russelsheim, kiedy to Adam Opel powrócił ze swoich europejskich wojaży bogatszy o wiedzę i doświadczenia i skonstruował swoją pierwszą maszynę do szycia.

7 Volvo Narodziny Volvo miały miejsce 14 kwietnia 1927 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał pierwszy pojazd - OV4, popularnie nazywany też Jacob. Założycielami Volvo ( z łac. toczyć się) byli Gustaf Larson oraz Assar Gabrielsson i od początku istnienia firmy dużą wagę przywiązywali do jakości wykonania.

8 Fiat 125p W 1991r zostaje zakończona produkcja Fiata 125p. Do tego roku, zostaje wyprodukowanych łącznie egzemplarzy. Rok później w wyniku umowy z Fiatem rozpoczyna się produkcja modelu Fiat Cinquecento, który w 1998 roku zostanie zastąpiony przez Seicento. Od 1994 do 2002 roku rusza produkcja Uno, natomiast w 1997 roku do tej gamy dołącza jeszcze Palio Weekend

9 Dziękuję za uwagę http://arbiter.pl http://www.volvo244.pl


Pobierz ppt "Autor: Szczepan Zygmunt"

Podobne prezentacje


Reklamy Google