Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czarnolas.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czarnolas."— Zapis prezentacji:

1 Czarnolas

2 Czarnolas to malownicza i spokojna wieś w woj
Czarnolas to malownicza i spokojna wieś w woj. Mazowieckim w której żył i tworzył Jan Kochanowski

3 Znajduje się tu muzeum, w miejscu gdzie stał kiedyś letni domek Jana Kochanowskiego, otoczone ślicznym parkiem

4 Na początek zobaczyliśmy kaplicę, w której zainscenizowano zamek królewski na Wawelu w Krakowie z roku Wyszczególniono postacie takie jak: Jan Kochanowski, król Zygmunt August, Anna Jagiellonka, biskup Piotr Myszkowski, królowa Bona Sforza, królowa Barbara Radziwiłłówna, muzyk Bekwark oraz błazen Stańczyk. Pod sufitem ukazano kilka rzeźb głów, by pokazać ówczesne nakrycia głowy.

5 To tu kiedyś stała słynna lipa, pod którą w zadumie tworzył Kochanowski. Teraz stoi tu popiersie poety z symbolicznym sarkofagiem Urszulki

6 Tutaj zobaczyliśmy figury inscenizujące grę w szachy Kochanowskiego z Marcinem Bielskim oraz wygląd ówczesnego stołu. Jest to inscenizacja tzw. „Rzeczpospolitej babińskiej”

7 W muzeum znajdowały się liczne obrazy i przedmioty związane z poetą
W muzeum znajdowały się liczne obrazy i przedmioty związane z poetą. Widzieliśmy np. krzesło i drzwi należący do rodu Kochanowskich. Wystawiono również księgę wpisów na studia z wyszczególnionym nazwiskiem Kochanowskiego.

8 W kolejnych salach znajdują się liczne obrazy i rzeźby związane z poetą. Wystawiono również pierwsze wydania dzieł Kochanowskiego.

9 Można również zobaczyć chwilę wyciętą z życia rodziny Kochanowskich ukazaną w postaci figur.

10 Muzeum i jego okolice w całości ukazują charakter miejsca: jego harmonię i panujący spokój. Nie jest dziwne, że to właśnie tu powstały wielkie dzieła Jana Kochanowskiego.

11 Koniec Wykonali: Robert Kominek Ania Kowalczyk Kasia Kulik


Pobierz ppt "Czarnolas."

Podobne prezentacje


Reklamy Google