Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pamiętaj o symetrii. Chcieliśmy poszerzyć wiedzę wszystkich tutaj zgromadzonych o symetrii, która występuje w przyrodzie, architekturze, sztuce jak i.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pamiętaj o symetrii. Chcieliśmy poszerzyć wiedzę wszystkich tutaj zgromadzonych o symetrii, która występuje w przyrodzie, architekturze, sztuce jak i."— Zapis prezentacji:

1 Pamiętaj o symetrii

2 Chcieliśmy poszerzyć wiedzę wszystkich tutaj zgromadzonych o symetrii, która występuje w przyrodzie, architekturze, sztuce jak i w życiu codziennym.

3 Symetria- Starożytni symetrią nazywali harmonijny układ części. Symetria była najbardziej podstawowym pojęciem ich estetyki chodziło w niej o piękno.

4

5 jest odbiciem zwierciadlanym figury względem danej prostej zwanej osią symetrii. Symetria osiowa występuje m.in. w trójkącie Sierpińskiego.

6

7

8

9

10

11

12 jest odbiciem zwierciadlanym figury względem ustalonego punktu zwanego środkiem symetrii. Na płaszczyźnie symetria środkowa jest złożeniem dwóch symetrii osiowych o prostopadłych osiach (lub obrotem o kąt 180 stopni).

13

14

15

16

17

18 jest odbiciem zwierciadlanym figury względem płaszczyzny zwanej płaszczyzną symetrii. Symetria płaszczyznowa występuje m.in. w trójkącie Sierpińskiego oraz kostce Mengera.

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28 Fraktal (łac. fractus – złamany, cząstkowy) w znaczeniu potocznym oznacza zwykle obiekt samo-podobny, tzn. taki, którego części są podobne do całości albo nieskończenie subtelny" ukazujący subtelne detale nawet w wielokrotnym powiększeniu. Ze względu na olbrzymią różnorodność przykładów matematycy obecnie unikają podawania ścisłej definicji fraktali.

29

30 Czasem symetria po prostu pomaga żyć. Z jednym uchem nie potrafilibyśmy tak precyzyjnie określić źródła dźwięku. Jedno oko nie wystarcza, by dobrze oszacować odległość. Węże i niektóre jaszczurki mają rozdwojone języki, dzięki którym smakują otoczenie niejako stereo.

31

32 wikipedia.pl

33 Marcin Kozdraś Daniel Karolik Darek Janicki Kacper Szeligowski Robert Abram

34 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Pamiętaj o symetrii. Chcieliśmy poszerzyć wiedzę wszystkich tutaj zgromadzonych o symetrii, która występuje w przyrodzie, architekturze, sztuce jak i."

Podobne prezentacje


Reklamy Google