Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak zaczaić młodych typów ??? czyli mały elementarz polskiego slangu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak zaczaić młodych typów ??? czyli mały elementarz polskiego slangu"— Zapis prezentacji:

1 Jak zaczaić młodych typów ??? czyli mały elementarz polskiego slangu
Ogarnął: Adrian Nieznalski Bernard Gutkowski

2 Co trzeba ogarniać: Slang jest najbardziej zmienną częścią języka
Zależy od wieku, środowiska, profesji, wykształcenia (!) Zrozumiały dla jednej grupy staje się „kodem”, którego inne nie mogą zrozumieć

3 Gruby i Młody

4 Gruby i Młody Gruby i Młody to dwóch dresów z ośki, poznali się na początku gimbazy. Są trochę tępi, bo nie chciało im się chodzić do budy, ale ich starzy mają sporo siana, więc jakoś się dostali na prywatny uniwerek. Ogólnie lubią się bujać furą po Warszawce, często robią POMy, wpadają do Maca i uciekają przed sukami. Wracają do domu, ogarniają typiary na fejsie, wrzucają coś na ruszt i do wyra. Życie jak w Madrycie.

5 Gruby i Młody - uniwerek
Młody nie poszedł wczoraj na uniwerek. Dryndnął wieczorem do Grubego, żeby ogarnąć co tam się działo. Byłby przypał, gdyby znowu poszedł wieczorem do knajpy, a rano wpadł prosto na kolosa. Gruby, jak zwykle, zrobił go w konia i naściemniał, że trzeba zrobić sprawko z laborek. (Temat: aerodynamika). Młody, zakuwał cały wieczór, a rano wszyscy ziali z niego, że jest luzerem.

6 Gruby i Młody - impra Gruby i Młody wybrali się razem na imprezę. Ustawili się o 20 pod Palmą, żeby zrobić jakiegoś bifora. Kumpela Młodego zaprosiła ich na domówkę z okazji obrony inżynierki. Po drodze chłopaki wpadają do nocnego (źródełko) kupić browary i winiacze dla dziewczyn. Po ostatniej balandze nie mają już ochoty na wujistsu.

7 Gruby i Młody – impra c.d. Na domówce ludzie tańczą, gadają, nerdy grają na Xboxie, standardzik .Gruby i Młody mają ciśnienie na laski, więc idą jeszcze do klubu. Na balecie było w porzo, pobujali się trochę, ale nie udało im się nic wyrwać, więc szybko zmyli się nocnym.

8 Gruby w pudle Załóżmy że Grubemu udało się wyrwać laskę w klubie, ale nie ogarnął, że to małolata. Tydzień później, psy wpadły na chatę i zabrały go na dołek. Dostał 5 latek. Na celi mordeczki ogarnęły mu kojo, po jednym frajerze, który wydyndał się na tygrysie. Drugiego dnia Gruby zrobił sobie czaj, gdy inna mordeczka leciała na ostro. Za karę dostał….. Oj, życie frajera pod celą jest przewalone.

9 Jak nawijać, żeby wszyscy ogarniali
Cześć- Hejka, Siema, Siemano Do zobaczenia- nara, narazicho, Odczep się!- spadaj, bujaj się, ogarnij się Chłopak- ziomek, typ, ziom Dziewczyna- laska, typiara, dupa

10 Bibliografia Nasza głowa Maile i wiadomości
Szybkie konsultacje z kumplami

11 Kto chce więcej… www.ziomekjanek.pl www.nonsensopedia.pl www.slangu.pl


Pobierz ppt "Jak zaczaić młodych typów ??? czyli mały elementarz polskiego slangu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google