Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CENTRUM WSPÓŁPRACY SZKOŁY I RODZINY PUNKT KONSULTACYJNY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CENTRUM WSPÓŁPRACY SZKOŁY I RODZINY PUNKT KONSULTACYJNY."— Zapis prezentacji:

1 CENTRUM WSPÓŁPRACY SZKOŁY I RODZINY PUNKT KONSULTACYJNY

2 Gdzie działamy? Przy Zespole Szkół Specjalnych nr 38 w Warszawie ul. Namysłowska 10

3 Co oferuje nasz punkt? W punkcie dyżury odbywają następujący specjaliści: Psycholog Pedagog Doradca zawodowy

4 Oferujemy: Konsultacje psychologiczne dla wszystkich ze szczególnym uwzględnieniem rodzin, w których wychowuje się osoba z niepełnosprawnością; Konsultacje pedagogiczne; Interwencje w sytuacjach kryzysu. Informacje o miejscach, w których można uzyskać specjalistyczną pomoc; Informację o szkołach.

5 Konsultacje psychologiczne Zapraszamy osoby, które potrzebują pomocy psychologa. Zapewniamy psychoedukację, wsparcie oraz informacje o specjalistycznych placówkach, które mogą udzielić dalszej pomocy.

6 Doradztwo zawodowe Doradca zawodowy pomaga osobom dokonać właściwego wyboru szkoły i kierunku kształcenia. Absolwentom szkół doradzamy wybór miejsca pracy, pomagamy w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, radzimy, jak szukać pracy.

7 Interwencja kryzysowa Doświadczony pedagog pracujący w naszym punkcie udziela porad w sytuacjach kryzysowych w szkole i rodzinie. Dysponujemy wiedzą odnośnie placówek udzielających wsparcia w trudnych sytuacjach oraz procedurach postępowania w kryzysie.

8 Komu pomagamy? Wszystkim! Szczególny nacisk kładziemy na pracę z osobami z niepełnosprawnością i ich rodzinami. Służymy jako konsultanci dla nauczycieli (szczególnie placówek integracyjnych). Osobom mającym trudności w znalezieniu się na rynku pracy.

9 Jeszcze krótko o samej szkole…

10 Zespół Szkół nr 38

11 Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna nr 51 kształci w zawodach: Kucharz małej gastronomii Cukiernik Mechanik pojazdów samochodowych Introligator Sprzedawca

12 Młodzież uczy się w małych grupach. Zajęcia prowadzą pedagodzy. Zawodu uczą nauczyciele, którzy zdobyli doświadczenie w szkołach ogólnodostępnych.

13 W 2009 roku egzaminy zdała duża część absolwentów 62% kucharzy (egzamin praktyczny zdało 88% młodzieży) 50 % cukierników (część praktyczną 75%) 44% mechaników poj. samochodowych 50% introligatorów Wyniki dotyczą absolwentów z rocznika 2008/09.

14 W Szkole Przysposabiającej do Pracy Uczy się młodzież z niepełnosprawnością intelektualna w stopniu umiarkowanym i znacznym. Młodzież uczy się ogólnego przygotowania do pracy.

15

16 W badaniach przeprowadzonych na terenie naszej placówki w 2008 roku na 52 ankietowanych uczniów 42 (80,7%) stwierdziło, ze podczas nauki w naszej szkole czuli się dobrze.

17 Uczniowie cenią placówkę za: Możliwość odniesienia sukcesów w nauce Możliwość nawiązania relacji z rówieśnikami, Życzliwość nauczycieli i zindywidualizowane podejście.

18 Kontakt Zespół Szkół nr 38 Warszawa ul. Namysłowska 10 22 619 72 34 www.zs38_republika.pl psycholog@zs38.edu.pl

19 Dziękuję za uwagę!

20

21

22

23

24


Pobierz ppt "CENTRUM WSPÓŁPRACY SZKOŁY I RODZINY PUNKT KONSULTACYJNY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google