Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

przyjaciel Boga i człowieka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "przyjaciel Boga i człowieka"— Zapis prezentacji:

1 przyjaciel Boga i człowieka
Jan Paweł II- przyjaciel Boga i człowieka Papież Jan Paweł II, nasz kochany Ojciec Święty, Papież Polak, dzisiaj Sługa Boży, który jak wierzymy, należy już do grona Świętych w niebie. Był niezwykłym Człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie, pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Chcemy przypomnieć postać Papieża Jana Pawła II, Jego życie, służbę Bogu i ludziom, aby zawsze pozostał w naszych myślach i sercach.

2 Przycjaciel Boga. . . "Tylko Chrystus może uciszyć lęk człowieka. patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów! On jest waszym nieodłącznym przyjacielem."

3 ‘’Miejcie odwagę żyć dla Miłości, Bóg jest Miłością’’. - Jan Paweł II
Papież w poruszający sposób pisał o pragnieniu Boga wpisanym w serce człowieka. Z zaangażowaniem opisywał osobistą relację między indywidualnym wiernym a Jezusem Chrystusem, zapośredniczoną przez Pismo Święte, sakramenty i Kościół. Jego nauczanie, skoncentrowane na niezwykłej miłości Boga i na miłosierdziu, było radośnie przyjmowanym antidotum na nauki pesymistycznych kaznodziejów, którzy przedstawiają Boga jako wymagającego pana i surowego sędziego. Jak jednak miał zauważyć Jan Paweł II, nie można stawiać miłości Bożej przeciwko Bożej sprawiedliwości. Papież był przekonany, że miłość Boża nie przekreśla konieczności posłuszeństwa Bożym przykazaniom, a osoby, które odrzucają Bożą miłość, muszą się liczyć z Bożą sprawiedliwością.

4 ‘’Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka’’
‘’Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka’’. – Jan Paweł II Ojciec Święty wielokrotnie powtarzał, że „człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa".

5 Przyjaciel człowieka. . . ‘’Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi’’. - Jan Paweł II

6 Karol Wojtyła był obrońcą godności człowieka
Karol Wojtyła był obrońcą godności człowieka. Uważał, że każdy ma prawo do korzystania z życia. Kochał ludzi i obdarzał ich wielkim szacunkiem. Nie gardził człowiekiem. Ksiądz Karol Wojtyła był bardzo skromnym, pracowitym i radosnym kapłanem. W swojej pracy duszpasterskiej zaprzyjaźnił się z grupą młodzieży, która nazywała go „Wujkiem”. Rozumiał ich problemy, potrafił dobrze poradzić, przyciągał do siebie swoją niezwykłą osobowością. Jan Paweł II to Papież pokoju, wielki pielgrzym, teolog, przyjaciel dzieci i każdego człowieka, a także uosobienie skromności i pokory. Jednocześnie umiał przebaczać i prosić o wybaczenie, radował się i pokornie znosił cierpienie, modlił się i uczył rozmodlenia, śpiewał i pochylał się nad chorymi, podróżował i pisał książki. Jego modlitwa, myśli i miłość ogarniała jednocześnie cały świat, dlatego zmieniał oblicze tego świata. Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu dokonał wielu przemian w sercach i społecznościach ludzi.

7 ‘’Wy jesteście przyszłością świata. Wy jesteście nadzieją Kościoła
‘’Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją’’! – Jan Paweł II Niepowtarzalne miejsce w sercu Papieża Jana Pawła II zajmowały dzieci. Często brał je na ręce, przytulał, na czole kreślił krzyż lub całował z największą miłością. Napisał też do dzieci list, w którym prosi o modlitwę, dobre życie i słuchanie słów Pana Jezusa. Często powtarzał, że to dzieci są najbliżej Boga. Papież kochał dzieci i one go bardzo kochały. Pokładał w nich nadzieję, ufał, że to dzieciom w przyszłości uda się zmienić oblicze tego świata.W naszych sercach także powinno być miejsce dla kochanego Ojca Świętego.

8 ‘’Nie lękajcie się, Ja jestem z wami
‘’Nie lękajcie się, Ja jestem z wami. Nie lękajcie się, Ja jestem z wami. Nie lękajcie się, Bóg jest miłością Nie lękajcie się, trwajcie mocni w wierze’’.

9 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21
2 kwietnia 2005 roku o godzinie odszedł do Domu Ojca - Wielki człowiek, który kształtował nasze charaktery, wpływał na losy świata, a jednocześnie wydawał się taki bliski, przyjacielski. Żartował i płakał, modlił się i uśmiechał.

10 Pracę wykonał: Patryk Pisarek kl. V


Pobierz ppt "przyjaciel Boga i człowieka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google