Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dobrego Dnia Sierpień Fragmenty z książki Dobrego dnia w której zawarte są myśli św. Ojca Pio na każdy dzień roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dobrego Dnia Sierpień Fragmenty z książki Dobrego dnia w której zawarte są myśli św. Ojca Pio na każdy dzień roku."— Zapis prezentacji:

1 Dobrego Dnia Sierpień Fragmenty z książki Dobrego dnia w której zawarte są myśli św. Ojca Pio na każdy dzień roku.

2 Poddanie się nie oznacza, że się jest niewolnikiem, lecz wolnym z powodu otwarcia się na dar świętej rady otwarcia się na dar świętej rady (FSP, s. 32).

3 Nie kładź się nigdy do łóżka bez wcześniejszego zrobienia rachunku sumienia z całego minionego dnia i zwrócenia wszystkich swoich myśli do Boga. Następnie oddaj i poświęć siebie, a także wszystkich chrześcijan, Bogu. Ponadto ofiaruj na chwałę Jego majestatu odpoczynek, który rozpoczynasz i nie zapominaj nigdy o Aniele Stróżu, który jest zawsze z tobą (Epist. II,s. 277).

4 Pokora i miłość idą w parze. Pierwsza przynosi chwałę, a druga uświęca. Pokora i czystość obyczajów są skrzydłami, które unoszą człowieka aż do Boga i jakby go przebóstwiają Pokora i czystość obyczajów są skrzydłami, które unoszą człowieka aż do Boga i jakby go przebóstwiają (T, s. 54).

5 Z miłością upokarzaj się zawsze przed Bogiem, ponieważ Bóg ubogaca swoimi darami i mówi do tego, kto zachowuje swe serce naprawdę pokorne wobec Niego (T, s. 54).

6 Patrzmy najpierw w górę, a później na siebie samych. Nieskończona odległość, między niebem, a ziemią rodzi pokorę (T, s. 54).

7 Świat nas nie szanuje dlatego, że jesteśmy dziećmi Boga. Pocieszajmy się tym, że przynajmniej ten jeden raz świat zna prawdę i nie mówi kłamstw (ASN, s. 44).

8 Miłość własna -córka pychy–jest złośliwsza od samej matki (AdFP, s. 389). Pietrelcina

9 Bóg ubogaca duszę, która ogołaca się ze wszystkiego Bóg ubogaca duszę, która ogołaca się ze wszystkiego (AdFP, s. 553).

10 Trzymaj się zawsze mocno Kościoła świętego, ponieważ tylko on może dać ci prawdziwy pokój, posiadając Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który jest prawdziwym Księciem Pokoju (FM, s. 166). I.G.


Pobierz ppt "Dobrego Dnia Sierpień Fragmenty z książki Dobrego dnia w której zawarte są myśli św. Ojca Pio na każdy dzień roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google