Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fragmenty z książki „Dobrego dnia”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fragmenty z książki „Dobrego dnia”"— Zapis prezentacji:

1 Fragmenty z książki „Dobrego dnia”
Wrzesień Fragmenty z książki „Dobrego dnia” w której zawarte są myśli św. Ojca Pio na każdy dzień roku.

2 Trzeba kochać, kochać, kochać i nic więcej (GP, s. 292).
Tylko miłość może nas obdarzyć darem opanowania tego, co wydaje się nam nie do opanowania. Językiem miłości jest przekonanie prowadzące do ufności. Jakże piękna jest miłość, jeśli otrzymuje się ją w darze, a jak jest zniekształcona, jeśli jej się domaga i się ją wymusza (PM, s. 166).

3 Olszanica-Kraków Ty, który jesteś odpowiedzialny za dusze, prowadź je z miłością, z wielką miłością, z pełną miłością, wykorzystaj całe jej bogactwo; jeżeli to okaże się nieskuteczne... użyj kija! Przecież sam Pan Jezus jest tego wzorem. On nas tego nauczył stwarzając niebo, ale godząc się także na piekło. (AdFP, s. 550).

4 Jeżeli Bóg nie karmi cię słodyczami i łakociami, to jedz cierpliwie swój chleb, nawet suchy, spełniając swój obowiązek, bez trzymywania natychmiastowej zapłaty. Takie postępowanie świadczy o naszej bezinteresownej miłości. W ten sposób kocha się Boga i służy się Mu własnym kosztem. Jest to charakterystyczna cecha dusz doskonałych. (Epist. 111, s. 282). Rodzice Ojca Pio

5 Jeden akt miłości do Boga, spełniony w czasie oschłości, ma większą wartość niż sto innych, uczynionych w czasie doznawanej słodyczy i pociechy duchowej . (ASN, s. 43).

6 Mój Jezu! To moje serce jest Twoim... Racz je wziąć, racz je napełnić Twoją miłością, a później rozkazuj mi abym czynił to, co Ty chcesz (AD, s, 49).

7 Pan Bóg nas kocha i to, że nas kocha, udowadnia faktem, iż nas toleruje w chwili obrażania Go.
(GB, s. 30).

8 Kochaj Pana Jezusa, bardzo Go kochaj, ale z tego powodu jeszcze bardziej kochaj składanie siebie w ofierze. Miłość chce być gorzka (T, s. 99).

9 Pan Jezus i twoja dusza powinni w zgodzie uprawiać winnicę
Pan Jezus i twoja dusza powinni w zgodzie uprawiać winnicę. Do ciebie należy obowiązek zbierania i wynoszenia kamieni, a także wyrywania kłujących chwastów. Do Jezusa zaś należy obowiązek siania, sadzenia, pielęgnowania i podlewania. Jednakowoż i w twojej pracy jest działanie Pana Jezusa. Bez Niego nie możesz nic zrobić. CCE, s. 54).

10 San Giovanni Rotondo po śmierci Ojca Pio
Czas wykorzystany dla chwały Boga i zbawienia duszy, nie jest nigdy czasem źle wykorzystanym . (CE, s. 9).  

11 Czyń dobro gdziekolwiek jesteś, aby, każdy mógł powiedzieć:
"To jest syn Chrystusa". Znoś utrapienia, choroby, cierpienia z miłości do Boga i dla nawrócenia biednych grzeszników. Podtrzymuj słabego, pocieszaj tego, kto płacze (FSP, s. 119). Grób O. Pio I.G.


Pobierz ppt "Fragmenty z książki „Dobrego dnia”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google