Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentację wykonał: Radosław Cieśla

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentację wykonał: Radosław Cieśla"— Zapis prezentacji:

1 Prezentację wykonał: Radosław Cieśla
Psubraty Prezentację wykonał: Radosław Cieśla

2 Zwierzęta Egzotyczne

3 Żółw Lamparci (Geochelone pardalis) – żółw lądowy z rodzaju Geochelone; zamieszkuje Afrykę. Nazwa tego gada pochodzi od charakterystycznego wzorku na korpusie. Żywi się trawami i kaktusami.

4 Legwan Zielony (Iguana iguana) - nadrzewna jaszczurka z rodziny legwanów, jeden z dwóch przedstawicieli rodzaju Iguana i największy ze wszystkich legwanów.

5 Ara żółtoskrzydła (Ara macao)
- duży ptak z rodziny papugowatych, zamieszkujący Amerykę Środkową od południowego Meksyku i Południową do północnej Boliwii i środkowej Brazylii.

6 Patyczaki (Phasmida) - rząd owadów obejmujący ok. 3 tysięcy gatunków. W większości tropikalne i subtropikalne, często o dużych rozmiarach, długości od 1,5 cm do 48 cm ( w środowisku naturalnym dorastają nawet do 55 cm). Patyczaki są roślinożerne, w większości żerują nocą.

7 Handel na Bemowie

8 Zwierzęta Najpopularniejszymi zwierzętami egzotycznymi są:
Papugi, owady, gady, płazy, pajęczaki oraz kraby. Ich pochodzenie to w większości giełdy zoologiczne. Niestety klienci nie są zainteresowani pochodzeniem zwierzęcia i dokumentami zezwalającymi na handel.

9 CITES – Co to jest? CITES, jest to Konwencja o Międzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami gatunków Zagrożonych Wyginięciem (Convention on International Trade in Endangered Species  of Wild Fauna and Flora).  Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, zwana także Konwencją Waszyngtońską lub w skrócie CITES, została sporządzona w Waszyngtonie,  w dniu 3 marca 1973 roku. Celem Konwencji jest ochrona dziko występujących populacji zwierząt i roślin gatunków zagrożonych wyginięciem poprzez kontrolę i ograniczanie międzynarodowego handlu tymi zwierzętami i roślinami, rozpoznawalnymi ich częściami i produktami pochodnymi.

10 Zwierzęta Domowe

11 Pies Domowy (Canis familiaris) - drapieżny ssak z rodziny psowatych udomowiony przez człowieka potomek wilka szarego, jego współczesna forma stworzona została za pomocą doboru sztucznego.

12 Kot Domowy (Felis silvestris catus) – udomowiony gatunek ssaka z rzędu drapieżnych z rodziny kotowatych. Prawdopodobnie pochodzi od kota nubijskiego, przy czym w Europie krzyżował się ze żbikiem.

13 Królik Europejski (Oryctolagus cuniculus) -
udomowiona forma królika europejskiego, zajęczaka z rodziny zającowatych, zamieszkującego południowo-zachodnią Europę i północno-zachodnią Afrykę.

14 Chomik Dżungarski (Phodopus sungorus) - gatunek karłowatego chomika, nadający się do hodowania w domu. Na wolności zamieszkuje stepy i tundry Syberii Zachodniej.

15 Zwierzęta domowe na Bemowie

16 Zwierzęta Zwierzęta na Bemowie to głownie psy, koty, szczury i króliki. Raczej są to pociechy młodszej ludności, czyli dzieci. Żywią je specjalną karmą, traktują z wielką miłością, jak domownika. Podczas wakacji, zabierają zwierzaki ze sobą, lub pozostawiają pod opieką rodziny.

17 Prawa Autorskie The GNU Free Documentation License (GNU FDL or simply GFDL) is a copyleft license for free documentation, designed by the Free Software Foundation (FSF) for the GNU project. It is the counterpart to the GNU General Public License that gives readers the same rights to copy, redistribute and modify a work and requires all copies and derivatives to be available under the same license. Copies may also be sold commercially, but, if produced in larger quantities (greater than 100), the original document or source code must be made available to the work's recipient.

18 Podatki odprowadzane od zwierząt domowych
Badanie i analizę przeprowadził: Mateusz Sączek

19 Podatki za zwierzęta W mieście stołecznym Warszawa odprowadza się jedynie podatek od posiadania psów. Wynosi on 1 zł, rocznie od każdego psa. Zwalnia się z podatku od posiadania psów: Posiadanie psów przez emerytów i rencistów, bez względu na liczbę posiadanych psów. Posiadanie psów przyjętych ze schroniska, bez względu na liczbę posiadanych psów. Posiadanie psów „bezpańskich” przyjętych pod opiekę, bez względu na liczbę posiadanych psów. Posiadanie psów, które zostały poddane sterylizacji, bez względu na liczbę posiadanych psów.

20 Podatki za zwierzęta Dochody w latach 2003-2007 odprowadzanie z tytułu
posiadanych psów systematycznie malały. Planowane dochody malały, wyjątek stanowi rok Wysokie dochody planowane i wykonane w roku 2003 wynikały wyższej stawki podatkowej, która wynosiła 25 zł rocznie od posiadanego psa. W pozostałych latach, stawka ta wynosiła 1 zł rocznie.

21 Źródła: Informacje uzyskane w Urzędzie Dzielnicy – Bemowo w Wydziale Ochrony Środowiska – dział księgowości. Informacje o podatkach od posiadania psów – strona internetowa Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy – Uchwały Miasta Stołecznego Warszawy –

22 Koniec


Pobierz ppt "Prezentację wykonał: Radosław Cieśla"

Podobne prezentacje


Reklamy Google