Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jemiołuszka bardzo lubi owoce takie jak: jagody, porzeczki i winogrona. W okresie zimowym zjada owoce, które ostały się na oszronionych krzewach i drzewach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jemiołuszka bardzo lubi owoce takie jak: jagody, porzeczki i winogrona. W okresie zimowym zjada owoce, które ostały się na oszronionych krzewach i drzewach."— Zapis prezentacji:

1

2 Jemiołuszka bardzo lubi owoce takie jak: jagody, porzeczki i winogrona. W okresie zimowym zjada owoce, które ostały się na oszronionych krzewach i drzewach. Chętnie zjada również jarzębinę.

3

4 Sójka chętnie żywi się żołędziami, orzechami, drobnymi owocami lub ziarnem.

5 Kruk

6 Wróble najbardziej lubią nasiona różnych zbóż i chwastów.

7 Gil Głównie nasiona drzew i krzewów leśnych, np. dzikiej róży. Z owoców jarzębiny chętnie wydłubuje pestki. Wiosną odżywia się pączkami drzew, młodymi pędami. Bardzo rzadko zjada nasiona chwastów, ponieważ niepewnie się czuje na cienkich łodyżkach. Bardzo chętnie zjada nasiona (skrzydlaki) klonu. Po okresie lęgowym chętnie żywią się takimi suchymi i mięsistymi owocami jak jagody, owoce leśne - nasiona pokrzyw, łobody, jarzębiny, głogu, dzikiej róży, jaworu, czereśni, brzozy, olchy, dębu, buka, szczawiu i innych roślin, które ściągają je do parków i ogrodów.

8 Sroka Wszystkożerna, ale przeważa pożywienie pochodzenia zwierzęcego. Skład pożywienia sroki bardzo urozmaicony: od owadów i larw owadów (sroka szczególnie lubi chrząszcze), pająków, robaków, dżdżownic, jaszczurek, żab i innych płazów, ślimaków i myszy oraz szczurów, po ziarno zbóż, nasiona chwastów, różne jagody i owoce, jaja i pisklęta ptaków (sroka plądruje gniazda innych ptaków śpiewających i łownych).

9

10 Zjada głownie nasiona oraz owoce jagodowe, jabłek, śliwek, porzeczek i gruszek, nasiona chwastów, roślin zielnych, drzew i krzewów, a czasem też pąki drzew.

11

12 Jego pożywienie stanowią głównie owady i ich larwy wydobywane z drewna (np.: gąsienice motyli, mrówki, chrząszcze). Zimą i jesienią, przy ograniczonej dostępności pokarmu żywego, jego dieta wzbogaca się o nasiona drzew sosnowych oraz świerkowych a także owoce. Zimą chętnie pojawia się w karmnikach ze słoniną. Może żywić się także padliną. Pewną osobliwością tych dość dużych ptaków jest to, że najchętniej zjadają mszyce. Wiosną dzięcioły mogą nakłuwać korę brzóz i pić wyciekający sok roślinny. Czasem zjadają też ptasie jaja i pisklęta.

13 Najczęściej zjada nasiona chwastów takich jak osty czy łopiany, którego kolce mu nie przeszkadzają i nie ranią go. Także wszelkie inne nasiona dzikich, polnych roślin oraz drzew. Wiosną i latem też drobne owady, pąki drzew w porze wiosennej. W karmniku najlepszym ich przysmakiem są nasiona.

14


Pobierz ppt "Jemiołuszka bardzo lubi owoce takie jak: jagody, porzeczki i winogrona. W okresie zimowym zjada owoce, które ostały się na oszronionych krzewach i drzewach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google