Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zadania trawniki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zadania trawniki."— Zapis prezentacji:

1 Zadania trawniki

2 Zadanie 1 Opracuj projekt realizacji prac związanych z urządzeniem fragmentu parku. Należy od nowa założyć trawnik parkowy o powierzchni m2, na terenie o dużym zachwaszczeniu chwastami wieloletnimi. Warunki glebowe odpowiadają klasie IV, gleba jest gliniasta, ciężka, o małej zawartości substancji organicznej, pH gleby ok. 5.

3 Zadanie 1 Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni pieszo-jezdnej z brukowych kostek granitowych o wymiarach 12x12x12 cm. Należy także obsadzić okrągły klomb znajdujący się na placu łączącym drogi główne założenia. Średnica kwietnika to 5 m. Należy dobrać obsadę roślin z gatunków jednorocznych lub bylin niezimujących w gruncie.

4 Projekt realizacji powinien zawierać
Tytuł pracy Założenia (założenia wstępne, stan obecny, do wykonania) Wykaz prac, terminów i narzędzi związanych z projektowanymi pracami W tym projekt pielęgnacji trawnika w pierwszym roku po założeniu oraz w latach następnych Opis poszczególnych prac – związanych z zakładaniem trawnika oraz z pielęgnacją

5 4. Wartość kosztorysową wynikającą z wykonania trawnika parkowego przy uprawie mechanicznej z nawożeniem 5. Propozycję letniego obsadzenia klombu 5-cioma gatunkami roślin wraz z zapotrzebowaniem na materiał roślinny oraz rozstawę 6. Rysunek techniczny obsadzenia klombu oraz jego widok prespektywiczny

6 7. Przekrój przez nawierzchnię z brukowych kostek granitowych na gruncie słabo przepuszczalnym, ukazujący jego budowę.

7 Opis poszczególnych prac Uwzględniający etapy
Prace wstępne/przygotowawcze Uprawa gleby Siew (i zabiegi posiewne)

8 Uwzględniający: Rodzaj zabiegu Opis zabiegu Termin
Cel, efekt zamierzony Parametry (np. głębokość) Narzędzia, maszyny Warunki zabiegu (np. warunki pogodowe, wilgotność gleby) Rozważenie możliwych sytuacji (opcji)

9

10

11

12 Formularz do sporządzenia zestawienia gatunków roślin na kwietnik

13 Szablon do sporządzenia rysunku technicznego nasadzeń klombu

14 Szablon do sporządzenia rysunku perspektywicznego klombu

15 Szablon do sporządzenia przekroju przez nawierzchnię

16

17

18

19

20 Zadanie 2 Opracuj projekt realizacji prac związanych z założeniem trawnika parkowego o powierzchni m2 o istniejącej runi, ale w niewielkim stopniu zachwaszczonej, o pH 5, o małej zawartości substancji organicznej. Warunki glebowe: gleby klasy V, lekkie. Gleba wymaga poprawy zasobności.

21 Zadanie 3 Opracuj projekt prac związanych z zakładaniem trawnika przydomowego, na glebie klasy IV, gliniastej, o małej zawartości substancji organicznej, pH 5. Powierzchnia projektowanego trawnika 2450 m2.


Pobierz ppt "Zadania trawniki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google