Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ograniczenie głodu na świecie Jak jest ?Jak powinno być ? Dlaczego jest tak, a nie inaczej ? Wnioski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ograniczenie głodu na świecie Jak jest ?Jak powinno być ? Dlaczego jest tak, a nie inaczej ? Wnioski."— Zapis prezentacji:

1

2 Ograniczenie głodu na świecie Jak jest ?Jak powinno być ? Dlaczego jest tak, a nie inaczej ? Wnioski

3

4 Ponad 10 milionów dzieci w krajach rozwijających się umiera co roku na choroby, którym można by zapobiec. Współczynnik umieralności dzieci poniżej pięciu lat spadł o 15 procent od roku 1990, jednak wciąż pozostaje wysoki w krajach rozwijających się. W krajach rozwijających się jedno na 10 dzieci umiera przed piątymi urodzinami, natomiast w krajach o wysokich dochodach 1 na 143. Dzieci umierają głównie na HIV/AIDS, malarię (Co roku malaria zabija ponad 400.000 dzieci), biegunkę oraz ostrą niewydolność oddechową. Z powodu ostrej niewydolności oddechowej umiera 20% dzieci z krajów rozwijających się. Dane zebrane w 42 krajach wskazują, że zaledwie połowa dzieci cierpiących na tę infekcję jest leczona. W Afryce Zachodniej zaledwie jedna piąta dzieci cierpiących na niewydolność oddechową jest pod opieką lekarską. Przez wiele lat dostęp do szczepień w Azji Południowej wzrastała. Obecnie utrzymuje się na poziomie z lat dziewięćdziesiątych. W Afryce na południe od Sahary spadła liczba wykonywanych szczepień.

5

6 Większa dostępność do opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Rozprowadzanie suplementów witaminowych w krajach, gdzie nie funkcjonuje opieka zdrowotna. Dostęp do czystej wody oraz warunków sanitarnych jest koniecznym warunkiem zmniejszenia liczby przypadków biegunki. Zapewnienie moskitiery rodzinom mieszkającym na terenach, na których występuje ryzyko malarii oraz zapewnienie coroczną ich wymianę. Zwiększenie liczby dostawców usług medycznych wśród ludności nie mającej wystarczającego dostępu do opieki zdrowotnej, zwłaszcza na terenach wiejskich.

7

8 Ponieważ, większość bogatych krajów jest zainteresowana tylko sprawami, z których mogły by czerpać korzyści Państwa bogate nie interesują się biednymi ponieważ twierdzą, że pomoc społeczna jest nie w modzie

9 W latach dziewięćdziesiątych współczynnik umieralności dzieci poniżej piątego roku życia w krajach rozwijających się zmniejszył się o 11 procent. W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach oraz w państwach arabskich współczynnik ten zmniejszył się o prawie jedną trzecią. Jednak w Afryce na południe od Sahary odnotowano bardzo mały postęp. Co więcej, powiększa się dysproporcja pomiędzy krajami bogatymi i biednymi. Na początku lat dziewięćdziesiątych dzieci poniżej piątego roku życia były w krajach Afryki na południe od Sahary 19 razy bardziej narażone na śmierć niż w bogatych krajach. Dzisiaj to ryzyko jest 26 razy wyższe. Jeżeli utrzyma się obecna tendencja, świat nie osiągnie celu – ograniczenia umieralności dzieci.

10 http://www.un.org.pl/rozwoj/mdg oraz z galerii google

11 Autorzy: Tomek Łasica Tomek Łasica Rafał Ciechanowski Rafał Ciechanowski Adam Wysocki Adam Wysocki Adam Kęska Adam Kęska Michał Łuczyński Michał Łuczyński kl. IIb Dla Gimnazjum nr.17 w Łodzi Łódź, 17 listopada 2007r.


Pobierz ppt "Ograniczenie głodu na świecie Jak jest ?Jak powinno być ? Dlaczego jest tak, a nie inaczej ? Wnioski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google