Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OGRANICZENIE UMIERALNOŚCI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OGRANICZENIE UMIERALNOŚCI"— Zapis prezentacji:

1 OGRANICZENIE UMIERALNOŚCI
DZIECI

2 Ograniczenie głodu na świecie Dlaczego jest tak, a nie inaczej ?
Jak jest ? Jak powinno być ? Dlaczego jest tak, a nie inaczej ? Wnioski

3 JAK JEST ?

4 Ponad 10 milionów dzieci w krajach rozwijających się umiera co roku na choroby, którym można by zapobiec. Współczynnik umieralności dzieci poniżej pięciu lat spadł o 15 procent od roku 1990, jednak wciąż pozostaje wysoki w krajach rozwijających się. Z powodu ostrej niewydolności oddechowej umiera 20% dzieci z krajów rozwijających się. Dane zebrane w 42 krajach wskazują, że zaledwie połowa dzieci cierpiących na tę infekcję jest leczona. W Afryce Zachodniej zaledwie jedna piąta dzieci cierpiących na niewydolność oddechową jest pod opieką lekarską. W krajach rozwijających się jedno na 10 dzieci umiera przed piątymi urodzinami, natomiast w krajach o wysokich dochodach 1 na 143. Przez wiele lat dostęp do szczepień w Azji Południowej wzrastała. Obecnie utrzymuje się na poziomie z lat dziewięćdziesiątych. W Afryce na południe od Sahary spadła liczba wykonywanych szczepień. Dzieci umierają głównie na HIV/AIDS, malarię (Co roku malaria zabija ponad dzieci), biegunkę oraz ostrą niewydolność oddechową.

5 JAK POWINNO BYĆ ?

6 Zwiększenie liczby dostawców usług medycznych wśród ludności nie mającej wystarczającego dostępu do opieki zdrowotnej, zwłaszcza na terenach wiejskich. Rozprowadzanie suplementów witaminowych w krajach, gdzie nie funkcjonuje opieka zdrowotna. Dostęp do czystej wody oraz warunków sanitarnych jest koniecznym warunkiem zmniejszenia liczby przypadków biegunki. Zapewnienie moskitiery rodzinom mieszkającym na terenach, na których występuje ryzyko malarii oraz zapewnienie coroczną ich wymianę. Większa dostępność do opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia reprodukcyjnego.

7 DLACZEGO JEST TAK, A NIE INACZEJ ?

8 Ponieważ, większość bogatych krajów jest zainteresowana tylko sprawami, z których mogły by czerpać korzyści Państwa bogate nie interesują się biednymi ponieważ twierdzą, że pomoc społeczna jest nie w modzie

9 WNIOSKI W latach dziewięćdziesiątych współczynnik umieralności dzieci poniżej piątego roku życia w krajach rozwijających się zmniejszył się o 11 procent. W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach oraz w państwach arabskich współczynnik ten zmniejszył się o prawie jedną trzecią. Jednak w Afryce na południe od Sahary odnotowano bardzo mały postęp. Co więcej, powiększa się dysproporcja pomiędzy krajami bogatymi i biednymi. Na początku lat dziewięćdziesiątych dzieci poniżej piątego roku życia były w krajach Afryki na południe od Sahary 19 razy bardziej narażone na śmierć niż w bogatych krajach. Dzisiaj to ryzyko jest 26 razy wyższe. Jeżeli utrzyma się obecna tendencja, świat nie osiągnie celu – ograniczenia umieralności dzieci.

10 Korzystaliśmy ze stron takich jak:
oraz z galerii google

11 Dla Gimnazjum nr.17 w Łodzi
Autorzy: Tomek Łasica Rafał Ciechanowski Adam Wysocki Adam Kęska Michał Łuczyński kl. IIb Dla Gimnazjum nr.17 w Łodzi Łódź, 17 listopada 2007r.


Pobierz ppt "OGRANICZENIE UMIERALNOŚCI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google