Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mała Afrykańska wysepka…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mała Afrykańska wysepka…"— Zapis prezentacji:

1 Mała Afrykańska wysepka…
M A D A G A S K A R problemy społeczne Mała Afrykańska wysepka…

2 A jednak nie jest tu tak kolorowo…
Tropikalne wyspy każdemu z nas kojarzą się z kokosowymi palmami i białym piaskiem… A czy wiemy jakie problemy dotykają tamtejszą ludność?

3 Brak wody Ogromnym problemem z jakim boryka się Madagaskar jak i cała Afryka jest brak wody pitnej.. Ludzie umierają nawet przez zanieczyszczoną wodę..

4 G Ł Ó D ! Wiele milionów dzieci w krajach Afryki jest niedożywionych.
Często muszą zadowolić się jedną miską ryżu raz na dwa, trzy dni. Niedożywienie jest jedną   z najczęstszych przyczyn śmierci dzieci jaki i osób dorosłych.

5 Brak dostępu do opieki medycznej
Wiele dzieci nie jest objętych stałą opieką lekarską, gdyż na jednego lekarza przypada nawet 50 tysięcy osób. Co roku na biegunkę umiera 3 mln dzieci, na malarię 1 mln, na dyfteryt, koklusz i tężec 1,2 mln dzieci, na odrę 1,2 mln dzieci, na zapalenie płuc 4 mln.

6 Cała Afryka ulega chorobie współczesnej cywilizacji - AIDS
Cała Afryka ulega chorobie współczesnej cywilizacji - AIDS. Jest ona przyczyną śmierci wielu milionów ludzi, w tym też dzieci. Właśnie z tego powodu już 12 min dzieci straciło swoich rodziców!

7 DZIECI PRACUJĄ! Malgaskie dzieci zaczynają pracę, często zarobkową, już w wieku 5 lat. Na pracę zarobkową najczęściej decydują się dzieci z bardzo biednych rodzin. To daje im możliwość przeżycia.

8 PROSTYTUCJA dzieci rodzą dzieci…
Na Madagaskarze częstym zjawiskiem jest, że dziewczyna mająca dopiero 13 lat rodzi dziecko. Jest to skutkiem dziecięcej prostytucji, która jest dla nich sposobem na przeżycie.

9 BRAK DOSTĘPU DO EDUKACJI
Ogromna większość dzieci w Afryce jest pozbawiona dostępu do nauki. Powodem jest bieda, bo szkoła jest, niestety, płatna. Rodzice nie mają środków materialnych, by posyłać tam dzieci. Misjonarze niekiedy są jedynymi nauczycielami, przekazującymi nie tylko Ewangelię, ale też uczącymi pisania, czytania, liczenia, uprawy roli, szycia, stolarki, itp. W tym celu budują kościoły, kaplice, szkoły.

10 ZAGROŻENIE PRZEMOCĄ Wielkim problemem jest wykorzystywanie dzieci przez ludzi dorosłych. Dzieci, przeważnie bezkarnie, padają ofiarami zabójstw, okaleczenia, niewolniczej pracy, przestępstw na tle seksualnym. Często jedynymi ludźmi, którzy stają w ich obronie są misjonarze.

11 Na Madagaskarze wszędzie panoszy się bieda
Na Madagaskarze wszędzie panoszy się bieda. Niedożywienie, zaniedbanie, choroby to codzienność mieszkańców wyspy. A to tylko cześć problemów z jakimi borykają się Malgasze. ;(

12 Paulina Maciejko kl. Ia Liceum Ogólnokształcące w Nowem
Przygotowała: Paulina Maciejko kl. Ia Liceum Ogólnokształcące w Nowem Informacje :


Pobierz ppt "Mała Afrykańska wysepka…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google