Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stojący pasażer Stojący pasażer w autobusie podczas gwałtownego hamowania „leci” do przodu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stojący pasażer Stojący pasażer w autobusie podczas gwałtownego hamowania „leci” do przodu."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Stojący pasażer Stojący pasażer w autobusie podczas gwałtownego hamowania „leci” do przodu.

4 Książka leżąca na stole
Jeżeli ciało pozostaje w spoczynku to znaczy że siły działające na to ciało równoważą się. Na rysunku siła ciężkości jest zrównoważona siłą sprężystości (reakcji podłoża).

5 Równia pochyła Na równi pochyłej siła zsuwania jest zrównoważona siła oporu (siłą tarcia) zaś siłę nacisku , która jest zawsze prostopadła do podłoża równoważy siła reakcji podłoża, która nie jest uwidoczniona na zdjęciu poniżej.

6 Samoloty lecące ze stałą prędkością po linii prostej (smuga za samolotem – linia prosta). Siłę ciągu silnika samolotu równoważą siły oporu ruchu.

7 Wnioski: Każde ciało dąży do zachowania swojego stanu ruchu (slajd nr 3). Jeżeli siły działające na ciało równoważą się, to ciało porusza się po linii prostej ze stałą prędkością o wartości takiej jaką ciało miało w chwili zrównoważenia się sił (slajd nr 5) - ciało może spoczywać, albo zsuwać się ze stałą prędkością i (slajd nr 6) – samoloty lecą ze stałą prędkością po linii prostej albo pozostają w spoczynku (slajd nr 4).

8

9


Pobierz ppt "Stojący pasażer Stojący pasażer w autobusie podczas gwałtownego hamowania „leci” do przodu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google