Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PHP Operacje na datach Damian Urbańczyk. Operacje na datach? Dzięki odpowiednim funkcjom PHP, możemy dokonywać operacji na datach. Funkcje date() i time()

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PHP Operacje na datach Damian Urbańczyk. Operacje na datach? Dzięki odpowiednim funkcjom PHP, możemy dokonywać operacji na datach. Funkcje date() i time()"— Zapis prezentacji:

1 PHP Operacje na datach Damian Urbańczyk

2 Operacje na datach? Dzięki odpowiednim funkcjom PHP, możemy dokonywać operacji na datach. Funkcje date() i time() dostarczają nam informacji o konkretnej dacie, a dzięki innym funkcjom dat i czasu, wbudowanym w PHP, możemy zwiększać lub zmniejszać wskazane daty o określony przedział czasowy i otrzymywać logiczne wartości. Możemy również generować pewne daty, korzystając z funkcji mktime().

3 Przypomnienie – date() Za pomocą funkcji date możemy wygenerować datę, w postaci sformatowanej np.: 2006-12-20 12:34:56 otrzymamy, gdy format daty będzie następujący...

4 Funkcja time() Funkcja time zwraca wartość sekund, które upłynęły od 1 stycznia 1970 roku, czyli od chwili, gdy zaczęła się umowna era Unixa. Aby otrzymać tę wartość, należy wpisać w skrypcie PHP następującą funkcję...

5 Funkcja mktime() Funkcji mktime() używamy wtedy, gdy chcemy uzyskać jakieś daty w przeszłości lub przyszłości. Podajemy informację, o ile dni, miesięcy lub lat mamy zwiększyć lub zmniejszyć aktualną (lub wskazaną) datę, a funkcja zwraca nam wynik.

6 Dodajemy miesiąc Aby dodać do aktualnej daty jeden miesiąc, należy użyć następującej funkcji mktime(), uwzględniającej zwiększenie w odpowiednim miejscu miejsc miesięcy o 1.

7 Odejmujemy rok Aby odjąć rok od dzisiejszej daty, należy użyć następującej funkcji...

8 Większa, mniejsza? W PHP możemy sprawdzić, czy aktualna data lub czas jest mniejszy lub większy od aktualnego. Może się to przydać – np. do wyświetlenia na stronie pewnej informacji. Jeśli chcę, aby na stronie pojawiał się napis tylko w godzinach od 8 do 16, to mogę to zrobić w następujący sposób...

9 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "PHP Operacje na datach Damian Urbańczyk. Operacje na datach? Dzięki odpowiednim funkcjom PHP, możemy dokonywać operacji na datach. Funkcje date() i time()"

Podobne prezentacje


Reklamy Google