Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego."— Zapis prezentacji:

1 Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 II etap edukacyjny PRZYRODA

3 Aby poznać zasady hodowli roślin pokażemy jak przygotować hodowlę popularnej rzeżuchy.

4 PRZYGOTOWANIA Przygotuj plastikową tackę, bibułę, gazę albo watę, którą nasączy się wodą, oraz nasiona rzeżuchy.

5 Wyściel tackę bibuł ą, watą lub gazą i namocz ją wodą. ETAP 1 PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

6 Rozsyp równomiernie po całej powierzchni tacki nasiona rzeżuchy. ETAP 2 ZASADZENIE ZIAREN

7 Ustaw swoją hodowlę w miejscu nasłonecznionym – dostęp światła jest bardzo ważny dla wzrostu rośliny. ETAP 3 WYBÓR MIEJSCA HODOWLI

8 ETAP 4 PIELĘGNACJA HODOWLI Pamiętaj, że rośliny do prawidłowego wzrostu potrzebują wilgoci i światła. Dlatego też pamiętaj, żeby rzeżuchę codziennie podlewać.

9 Jeżeli rzeżucha ma dobre warunki do wzrostu, to wykiełkuje w ciągu 2 dni. Do jedzenia nadaje się już od 4 do 8 dni od za siania. ETAP 5 KIEŁKOWANIE

10 DO CZEGO MOŻNA WYKORZYSTAĆ RZEŻUCHĘ?

11 Przede wszystkim jako dodatek do kanapek i sałatek – jedzenie rzeżuchy jest bardzo zdrowe!

12 Do przyozdobienia wielkanocnego stołu.

13 Do zrobienia różnego rodzaju ozdób i dodatków.

14 ZAŁÓŻ SWOJĄ HODOWLĘ! Hodowla rzeżuchy jest bardzo prosta, a już po kilku dniach od zasadzenia będziecie mieli swoją własną plantację.

15 Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google