Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego."— Zapis prezentacji:

1 Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 II etap edukacyjny PRZYRODA

3 Tlen to jeden z najbardziej rozpowszechnionych i najważniejszych pierwiastków chemicznych na Ziemi.

4 Od tlenu zależy całe naszej planety, ponieważ jest on jest najważniejszym składnikiem powietrza (21%), którym oddychają ludzie i zwierzęta.

5 Skroplony tlen przybiera niebieską barwę.
WŁAŚCIWOŚĆ PIERWSZA Tlen w swojej naturalnej postaci jest gazem, ale w temperaturze -183°C ulega skropleniu. Dopiero po jego skropleniu tlen można zestalić lub zamrozić (czyli zamienić w ciało stałe).

6 WŁAŚCIWOŚĆ DRUGA Tlen jest bezbarwny.

7 WŁAŚCIWOŚĆ TRZECIA Tlen nie ma zapachu.

8 WŁAŚCIWOŚĆ CZWARTA Tlen nie ma smaku.

9 WŁAŚCIWOŚĆ PIĄTA Tlen rozpuszcza się w wodzie, umożliwiając w ten sposób życie rybom i innym zwierzętom wodnym oddychającym za pomocą skrzeli. Powietrze rozpuszczone w wodzie zawiera około 35% tlenu.

10 WŁAŚCIWOŚĆ SZÓSTA Tlen nie jest gazem palnym, ale jest nieodzownym elementem procesu spalania - podtrzymuje go. Proces spalania ustaje dopiero wtedy, gdy zawartość tlenu w powietrzu spadnie do 16% (jest to jedna z metod gaszenia pożarów stosowanych przez straż pożarną).

11 Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google