Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego."— Zapis prezentacji:

1 Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 II etap edukacyjny PRZYRODA

3 Tlen to jeden z najbardziej rozpowszechnionych i najważniejszych pierwiastków chemicznych na Ziemi.

4 Od tlenu zależy całe naszej planety, ponieważ jest on jest najważniejszym składnikiem powietrza (21%), którym oddychają ludzie i zwierzęta.

5 Skroplony tlen przybiera niebieską barwę. Tlen w swojej naturalnej postaci jest gazem, ale w temperaturze -183°C ulega skropleniu. Dopiero po jego skropleniu tlen można zestalić lub zamrozić (czyli zamienić w ciało stałe). WŁAŚCIWOŚĆ PIERWSZA

6 Tlen jest bezbarwny. WŁAŚCIWOŚĆ DRUGA

7 Tlen nie ma zapachu. WŁAŚCIWOŚĆ TRZECIA

8 Tlen nie ma smaku. WŁAŚCIWOŚĆ CZWARTA

9 Tlen rozpuszcza się w wodzie, umożliwiając w ten sposób życie rybom i innym zwierzętom wodnym oddychającym za pomocą skrzeli. Powietrze rozpuszczone w wodzie zawiera około 35% tlenu. WŁAŚCIWOŚĆ PIĄTA

10 Tlen nie jest gazem palnym, ale jest nieodzownym elementem procesu spalania - podtrzymuje go. Proces spalania ustaje dopiero wtedy, gdy zawartość tlenu w powietrzu spadnie do 16% (jest to jedna z metod gaszenia pożarów stosowanych przez straż pożarną). WŁAŚCIWOŚĆ SZÓSTA

11 Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google