Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nikotyna jest substancją uzależniającą równie silnie jak kokaina czy heroina, lecz w przypadku nikotyny proces uzależnienia następuje szybciej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nikotyna jest substancją uzależniającą równie silnie jak kokaina czy heroina, lecz w przypadku nikotyny proces uzależnienia następuje szybciej."— Zapis prezentacji:

1

2 Nikotyna jest substancją uzależniającą równie silnie jak kokaina czy heroina, lecz w przypadku nikotyny proces uzależnienia następuje szybciej.

3 SKŁADNIKI DYMU TYTONIOWEGO: W dymie tytoniowym zawartych jest aż 4000 związków chemicznych, w tym substancje o działaniu: toksycznym uszkadzającym DNA rakotwórczym

4 POLSKA Około 10 mln Polaków pali regularnie 15 - 20 sztuk papierosów dziennie. Prawie 5 mln z tych osób pali dłużej niż 20 lat.

5 DZIECI W Polsce codziennie zaczyna palić około 500 nieletnich chłopców i dziewcząt, a rocznie próbuje palenia około 180 tys. dzieci. Szacuje się, iż dzieci w Polsce wypalają rocznie od 3 do 4 mld sztuk papierosów.

6 ŚWIAT Co 10 sekund na świecie umiera ktoś na chorobę wywołaną paleniem tytoniu.

7 Przeciętny palacz traci: Po 6 miesiącach 900 Po roku 1.825 Po 2 latach 3.650 Po 3 latach 5.475 Po 10 latach 18.250 Po 20 latach 36.500

8 Codziennie na świecie umiera 11 tys. palaczy W Polsce 70 tys. palaczy umiera rocznie z powodu chorób odtytoniowych

9 Choroby odtytoniowe: Choroba wieńcowa Astma oskrzelowa Udary mózgu Rak płuca


Pobierz ppt "Nikotyna jest substancją uzależniającą równie silnie jak kokaina czy heroina, lecz w przypadku nikotyny proces uzależnienia następuje szybciej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google