Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Położenie Herb i flaga miasta Prezydent Warunki hydrograficzne Zabytki Muzea.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Położenie Herb i flaga miasta Prezydent Warunki hydrograficzne Zabytki Muzea."— Zapis prezentacji:

1

2 Położenie Herb i flaga miasta Prezydent Warunki hydrograficzne Zabytki Muzea

3 Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach zostało utworzone 14 września 1975 roku. Jego ekspozycja stała prezentuje zabytkowy sprzęt gaśniczy. Muzeum pierwotnie mieściło się w budynku byłego więzienia policyjnego na ulicy Powstańców. W maju 1991 roku zostało przeniesione na ulicę Stadionową.

4 Mysłowice miasto położone w południowej Polsce, w województwie śląskim. Miasto graniczy od zachodu z Katowicami, od północy z Sosnowcem, od wschodu z Jaworznem, a od południa z Imielinem oraz Lędzinami.

5 Patronem miasta jest św. Jan Chrzciciel. Postać świętego umieszczona jest również w herbie miejskim, choć niektórzy uważają, że to Mysław, legendarny założyciel miasta.

6 Prezydentem Mysłowic w wyborach samorządowych w 2006 roku został Grzegorz Osyra uzyskując 50,83% pokonał Edwarda Lasoka. Był kandydatem KW "Nowe Mysłowice", które wprowadziło też 4 radnych. Jego zastępcami są: Tadeusz Chowaniak -sprawy gospodarcze i komunalne Edmund Sawicki - zdrowie i kwestie społeczne

7 Przez miasto przepływa Czarna Przemsza, która w pobliżu Mysłowic łączy się z Białą Przemszą, tworząc Przemszę. Przez miasto przepływa także Bolina oraz Rów Kosztowski.

8 Do dziś zachowało się w Mysłowicach kilka budynków świadczących o średniowiecznym pochodzeniu miasta. np. zabytkowy budynek Urzędu Miasta

9 Dziękuję za wysłuchanie, mam nadzieję, że się podobało. Prezentacje przygotowała Karolina Trząska.


Pobierz ppt "Położenie Herb i flaga miasta Prezydent Warunki hydrograficzne Zabytki Muzea."

Podobne prezentacje


Reklamy Google