Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów Autor: Marcin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów Autor: Marcin."— Zapis prezentacji:

1 Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów Autor: Marcin Szopski Toruń 2011 Praca wykonana pod kierunkiem dr hab. Piotra Pepłowskiego

2 Cel pracy Celem pracy jest stworzenie portalu rolniczego. Portal ma na celu dostarczenie informacji o tematyce rolniczej zainteresowanym użytkownikom.

3 Wykorzystane narzędzia Joomla! (dżumla) jest systemem zarządzania treścią rozprowadzanym na zasadach wolnego oprogramowania, system zarządzania treścią napisanym w języku PHP, wykorzystującym bazę danych MySQL. XAMPP jest darmowym, prostym do uruchomienia, wieloplatformowym zintegrowanym pakietem, składającym się głównie z serwera Apache, bazy danych MySQL i interpreterów dla skryptów napisanych w PHP i Perlu. Gimp ver 2.6 narzędzie przetwarzania grafiki cyfrowej i zdjęć

4 Zastosowane technologie Apache jest najszerzej stosowanym serwerem HTTP w Internecie. PHP obiektowy, skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych w czasie rzeczywistym. PHP jest najczęściej stosowany do tworzenia skryptów po stronie serwera WWW. MySQL jest relacyjnym systemem zarządzania bazami danych (RDBMS), który działa jako serwer, zapewnia dostęp wielu użytkowników do wielu baz danych. MySQL rozwijany jest przez firmę Oracle.

5 Zaplecze Joomla! Pasek narzędzi Ikony ze skrótami

6 Strona główna Menu poziome Menu główne Moduł logowania Licznik odsłon Stopka Ścieżka powrotu Treść strony

7 Forum Kategorie forum

8 Księga gości Księga gości została zrobiona przy użyciu komponentu Phoca Guestbook, który pozwala na zamieszczanie opinii przez użytkowników na stronie.

9 Galeria W galerii zastosowano gotowy komponent Ozio Gallery 2, po kliknięciu na miniaturkę otwiera się zdjęcie.

10 Podsumowanie Witrynę tą zrobiłem z myślą dalszego rozwoju i zamieszczania coraz więcej nowych ciekawych artykułów. Mam nadzieję dotrzeć poprzez tą witrynę do jak największej grupy użytkowników, nie tylko do ludzi zajmujących się na co dzień produkcją rolną ale także do szerszej grupy użytkowników. Aby zrealizować te założenia w dalszej części rozwoju witryny postaram się poznać tajniki pozycjonowania.

11 Witryna Portal Rolniczy dostępna jest pod adresem: www.portalrolniczy.com.pl Serdecznie zapraszam do odwiedzania witryny.

12 Dziękuje za uwagę


Pobierz ppt "Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów Autor: Marcin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google