Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA Ogród Botaniczny Ogród płożony jest w północno- zachodniej części Lublina w dzielnicy Sławin. Idea utworzenia Uniwersyteckiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA Ogród Botaniczny Ogród płożony jest w północno- zachodniej części Lublina w dzielnicy Sławin. Idea utworzenia Uniwersyteckiego."— Zapis prezentacji:

1

2 ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA

3 Ogród Botaniczny Ogród płożony jest w północno- zachodniej części Lublina w dzielnicy Sławin. Idea utworzenia Uniwersyteckiego Ogrodu Botanicznego w Lublinie zrodziła się w 1944 roku. Początkowo, w oczekiwaniu na akceptację lokalizacji ogrodu, w ramach Planu Wielkiego Lublina, utworzono na terenie miasteczka uniwersyteckiego,,Ogród dendrologiczny" tzw. "stary botanik", a dzisiejszy park. Uczelnia w 1958 roku uzyskała prawo własności do powierzchni liczącej 13 hektarów. Za początek istnienia ogrodu uznaje się 23 lutego1965 roku.

4 Skansen Skansen W 1960 roku utworzony został w Muzeum Okręgowym w Lublinie Oddział Budownictwa Ludowego. 1 stycznia 1970 oddział został przekształcony w autonomiczne Muzeum Wsi Lubelskiej.

5 LUBLIN to stolica województwa lubelskiego. Ma 348 tysięcy mieszkańców. Oto jego herb.

6 Lublin ma piękną starówkę. Jest to najstarsza, historyczna dzielnica miasta. Do najważniejszych zabytków należą: Brama Krakowska, Brama Grodzka, Baszta Gotycka, Brama Rybna, Wieża Trynitarska, Plac po Farze, Trybunał Koronny, Kamienice Staromiejskie i Zamek Lubelski.

7 ZAMEK ZAMEK Jedną z najpiękniejszych budowli w Lublinie jest zamek zbudowany w XII wieku. W XIII wieku dobudowano romański donżon (wieżę mieszkalno-obronną). Zamek wielokrotnie był przebudowywany. Podczas okupacji niemieckiej mieściło się tam więzienie. Obecnie stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych Lublin wraz ze Starym Miastem ubiegał się o miano Europejskiej Stolicy Kultury w 2016r.

8

9 Świdnik – miasto i gmina w południowo- wschodniej Polsce, w województwie lubelskim, w powiecie świdnickim, ok. 10 km na wschód od centrum Lublina. Miasto jest szerzej znane z wytwórni śmigłowców.

10

11

12

13

14 -Oficjalnie budowa lubelskiego portu lotniczego rozpoczęła się w dniu 10 listopada 2010. -1 grudnia 2012 roku w porcie lotniczym odbył się "dzień otwarty -Pierwszy lot odbył się 17 grudnia 2012 roku. Tego dnia Ryanair uruchomił połączenie do Londynu i Dublina.

15

16

17

18

19 W Koz ł ówce znajduje si ę Muzeum Zamojskich

20 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA Ogród Botaniczny Ogród płożony jest w północno- zachodniej części Lublina w dzielnicy Sławin. Idea utworzenia Uniwersyteckiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google