Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYSZŁOŚĆ NASZEGO REGIONU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYSZŁOŚĆ NASZEGO REGIONU"— Zapis prezentacji:

1 PRZYSZŁOŚĆ NASZEGO REGIONU
Lubelszczyzna jest najbardziej na wschód wysuniętym regionem Polski, a także Unii Europejskiej. Graniczy z Ukrainą na południu i z Białorusią na północy. Podstawowym zagadnieniem uwzględnionym w Strategii Rozwoju Regionu jest właśnie bliskość granicy wschodniej i inicjatywy transgraniczne, co umacnia wizerunek regionu jako pomostu między Wschodem i Zachodem. Ważną rolę odgrywa również niezbyt duża odległość od Rosji.

2 SPIS TREŚCI 1. Kopalnia węgla - Bogdanka
2. Port Lotniczy Świdnik: Cała Europa w naszym zasięgu 3. Lubelski Part Technologiczny 4. Renowacja Starego miasta w Lublinie 5. Orlik 2012

3 LUBELSKI WĘGIEL BOGDANKA S.A
Kopalnia węgla kamiennego we wsi Bogdanka koło Łęcznej niedaleko Lublina w zagłębiu lubelskim. Obszar górniczy, na którym prowadzona jest eksploatacja jest położony na terenie gminy Puchaczów. W 1975 roku zaczęto budowę tej "pilotażowej" kopalni, pierwszej w całym zagłębiu. Obecnie kopalnia pod nazwą Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. W 2009 roku zysk netto tej kopalni wyniósł 190,84 mln PLN przy wydobyciu 5,6 mln ton węgla. Bogdanka jest obecnie najbardziej dochodową kopalnią węgla kamiennego w Polsce.

4 PORT LOTNICZY ŚWIDNIK: CAŁA EUROPA W NASZYM ZASIĘGU
Będzie to jedyne w Polsce lotnisko z terminalem, do środka którego wjedziemy szynobusem. Będzie też lądowisko dla helikopterów.

5

6 LUBELSKI PARK TECHNOLOGICZNY
Inna bardzo ważna dla regionu instytucja, Lubelska Fundacja Rozwoju, pracuje nad tym, aby szeroko wypromować atrakcyjność miasta i regionu, wykorzystując m.in. Lubelski Park Technologiczny jako przykład rozwoju. Na Park ten wyznaczono 40 ha gruntów, a swoje miejsce mogą tu znaleźć chętni do inwestowania w dziedziny takie jak: biotechnologia, agrotechnika i optoelektronika. Przewiduje się, że rezultatem uruchomienia Parku Technologicznego będzie napływ kapitału, który powinien przyczynić się do poprawy konkurencyjności gospodarki regionu, rozwoju szkolnictwa w dziedzinie nowych technologii, wykorzystania funduszy pomocowych UE, stworzenia klimatu dla rozwoju nowoczesnych branż gospodarki w regionie.

7 Renowacja Starego Miasta w Lublinie
Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci wodociągowej, sieci elektrycznych i teletechnicznych, oświetlenia terenu, trakcji trolejbusowych, dróg dojazdowych

8 STARE MIASTO LUBLIN

9 ORLIK 2012 Program „Moje Boisko - Orlik 2012” jest ważnym punktem strategii Rządu odnośnie rozwoju i promocji sportu.

10 KONIEC


Pobierz ppt "PRZYSZŁOŚĆ NASZEGO REGIONU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google