Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Rawiczu Burmistrzem się bywa, lecz człowiekiem się jest- wspomnienia sprzed 20 lat. Gmina Rawicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Rawiczu Burmistrzem się bywa, lecz człowiekiem się jest- wspomnienia sprzed 20 lat. Gmina Rawicz."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Rawiczu Burmistrzem się bywa, lecz człowiekiem się jest- wspomnienia sprzed 20 lat. Gmina Rawicz

2 Chcąc poznać atmosferę towarzyszącą wyborom samorządowym sprzed 20 lat zaprosiliśmy na spotkanie pierwszego burmistrza naszej gminy, Pana Bronisława Lachowicza. Odtwarzając klimat tamtych dni nasz gość powiedział: Trzeba było się tej samorządności uczyć. Wyjazdy na Zachód pozwoliły poznać działalność samorządów. W Berlinie podpatrywaliśmy jak Niemcy sobie radzą z ochroną środowiska, oczyszczalniami ścieków, wysypiskami śmieci, utylizacją odpadów. We Francji- jak sobie radzą z oświatą, w Holandii- jak sobie radzą z opieką społeczną. W Belgii interesowaliśmy się budownictwem komunalnym. Wywiad z burmistrzem Bronisławem Lachowiczem.

3 Spotkanie z burmistrzem Bronisławem Lachowiczem.

4 Wspominając I kadencję pan burmistrz podkreślił, że w skali kraju gminy zaoszczędziły 60 milionów złotych na te same zadania, które wcześniej wykonywała administracja rządowa. Okazało się, że samorządy mają racje bytu, że działają dla dobra społecznego, dla dobra państwa. A zatem nie przejadają pieniędzy, nie wyrzucają ich w błoto.(...) Pierwsza kadencja była kadencją bardzo dynamiczną, bardzo spontaniczną. Ludzie chcieli działać. Pełniąc funkcję przyświecała mi zawsze jedna zasada. Ja jako samorządowiec mam przede wszystkim pracować dla społeczności lokalnej. Mam zabiegać o stworzenie społeczeństwa obywatelskiego, czyli takiego które zna swoje prawa, ale na równi zna swoje obowiązki. Spotkanie z burmistrzem Bronisławem Lachowiczem.

5 Co udało nam się zrobić? 1.Rozwiązano problem z dostarczeniem wody, budując m.in. dodatkowe studnie na Wydawach. 2.Zlikwidowano elektryczną instalację napowietrzną i położono kable pod ziemią. 3.Wybudowano kryty basen. 4.Powstał budynek komunalny. Spotkanie z burmistrzem Bronisławem Lachowiczem.

6 Ze zbiorów Pana Bronisława Lachowicza

7 Tak dziś wygląda nasza kryta pływalnia.

8 Ze zbiorów Pana Bronisława Lachowicza

9 Tak budynek wygląda dziś.

10 Karolina Płóciennik kl.1d Weronika Skrzypczak kl.1d Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Rawiczu Agnieszka Węcłaś Tomasz Garbaliński W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Rawiczu Burmistrzem się bywa, lecz człowiekiem się jest- wspomnienia sprzed 20 lat. Gmina Rawicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google