Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół numer 7 w Toruniu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół numer 7 w Toruniu"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół numer 7 w Toruniu
Toruń kiedyś i dziś … Urząd Miasta Torunia

2 Wstęp 20 lat temu odbyły się pierwsze od 50 lat wolne i niezależne wybory do samorządu terytorialnego Polski. Po wielu latach walki o niepodległość, Polska, szargana przez wrogów i okupantów, wreszcie przeprowadziła wybory do Rad Gmin jako suwerenne państwo, samodzielnie decydujące o swoich sprawach politycznych. Wybory sprzed 20 lat są symbolem odrodzenia się polskiego samorządu terytorialnego. Czy prawdziwe wybory przyniosły widoczne zmiany ? Co się zmieniło ? Czy na lepsze ? Jak wyglądało życie przed wyborami, a jak po ? Toruń, jako jeden z większych ośrodków przemysłowych, handlowych i kulturalnych w Polsce jest miastem, w którym szczególnie widoczne są zmiany będące skutkami wyborów z 1990 roku. Unowocześniono zakłady i fabryki, powstały także liczne nowe placówki przemysłowe. Toruń jest jednym z bardziej atrakcyjnych turystycznie miast, a dzięki lepszemu zorganizowaniu lokalnych władz powstało wiele przedsięwzięć związanych z turystyką. Wyeksponowano piękno tego gotyckiego, średniowiecznego miasta. Zwiększył się komfort życia mieszkańców, a w planach jest jeszcze więcej istotnych nowości.

3 Wywiad Wywiad przeprowadzony z jedną z nauczycielek ZS7 w Toruniu, p.Beatą Piasecką - mieszkanką Torunia od 39 lat. Wywiad przeprowadziła uczennica Jagoda Dziuba. -Jeśli miałaby Pani porównać Toruń sprzed kilkudziesięciu lat i ten dzisiejszy, to jak wypadłoby to porównanie? - Toruń bardzo się zmienił i była to zmiana na korzyść. Szczególnie ostanie 10 lat to okres zmian, przebudowy i unowocześniania miasta. Toruń zaczął włączać się w różne akcje, ale przede wszystkim  poprawił się standard życia jego mieszkańców. Mamy lepsze drogi, chodniki, nowoczesne sklepy. Powstało wiele nowych restauracji oraz miejsc, gdzie można się udać, aby miło spędzić czas.  Co Pani zdaniem jest największym sukcesem Torunia na przestrzeni ostatnich 20 lat?  - Według mnie największym sukcesem Torunia na przestrzeni ostatnich lat jest stworzenie wielu obiektów sportowych oraz kulturalnych dla młodzieży takich, jak np. Motoarena, Galeria Sztuki Współczesnej, Orliki, multikino. Ponadto uważam za wielki plus to, iż Toruń zdecydował się ubiegać o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

4 Wywiad Jaki wpływ na rozwój miasta miało przystąpienie Polski do Unii Europejskiej w 2004r. ? - Przystąpienie Polski do UE miało bardzo duży wpływ na cały nasz kraj. W Toruniu widać np. znaczną poprawę stanu dróg oraz nowe połączenia komunikacyjne, np. droga biegnąca z Rubinkowa do Kaszczorka. W wielu miejscach pojawiły się ścieżki rowerowe, dzięki czemu rowerzyści mogą się bezpiecznie poruszać. W samym mieście po 2004r. można zauważyć dopiero co odremontowane budynki, które do tej pory nie były chlubą miasta. W Toruniu pojawiły się też nowe obiekty oraz miejsca, które są atrakcjami turystycznymi. Do najnowszych inwestycji zaliczyć można choćby Centrum Sztuki Współczesnej oraz nowoczesną fontannę przy ulicy Jana Pawła II. Toruń stał się zdecydowanie atrakcyjniejszy dla odwiedzających nas turystów. Czy Toruń jest ważnym miastem na mapie Polski?  - Moim zdaniem Toruń to miasto typowo studenckie i turystyczne. Cieszy się popularnością wśród przyszłych studentów, ponieważ właśnie tu znajduje się Uniwersytet Mikołaja Kopernika, który jest ceniony w całym kraju. Do miasta przyjeżdża też w ciągu roku wielu turystów. Zwłaszcza w okresie letnim mamy w naszym mieście licznych gości z różnych krajów Europy i nie tylko. Wszystko to za sprawą wielu niezwykle cennych i pięknych zabytków, którymi nie każde miasto może się pochwalić. Uważam, że Toruń jest ważnym miastem na mapie naszego kraju.

5 Wywiad Wspomniana w wywiadzie fontanna przy ulicy Jana Pawła II oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika

6 Łuk Cezara dawniej i dziś …
Co się zmieniło ? Łuk Cezara dawniej i dziś …

7 Fotografie 20 lat temu, a teraz

8 Podsumowanie W ciągu ostatnich 20 lat Toruń diametralnie się zmienił. Modyfikacje, jakie zaszły w naszym pięknym mieście, widać praktycznie na każdym kroku. Powstały liczne ośrodki rozrywki, takie jak choćby kino multimedialne „Cinema City”. Wybudowano także nowoczesne kompleksy sportowe, do których zdecydowanie możemy zaliczyć toruńską „Motoarenę”, oraz skupiono się na rozwoju w kierunku artystycznym, wznosząc gmach „Centrum Sztuki Współczesnej”. Ponadto Toruń został wzbogacony w galerie handlowe, przyciągające każdego dnia rzesze klientów. Nie zapomniano też o walorach wizualnych tego gotyckiego miasta, podejmując się przedsięwzięć związanych z turystyką. Położono także znaczny nacisk na wydarzenia kulturalne, do których należą koncerty oraz festyny. Toruń, z miasta zniszczonego przez II Wojnę Światową, stał się niezwykle atrakcyjnym miejscem. Metamorfozy, jakie zaszły na jego terenie, w największej mierze zawdzięczamy decyzjom, wprowadzonym na drodze niezależnych wyborów do samorządu terytorialnego Polski. To za sprawą racjonalnego myślenia i dużych pokładów rozsądku władz, żyjemy w takim środowisku jak teraz Dziękujemy!

9 W skład Zespołu Projektowego wchodzą:
Angelika Breitenbach ur. 1994, III C gimnazjum Lidka Bordewicz ur. 1994, III C gimnazjum Agnieszka Wiśniewska ur. 1994, III C gimnazjum Paulina Kozłowska ur. 1994, III C gimnazjum Jagoda Dziuba Mateusz Piasecki Zespół Szkół nr 7 w Toruniu Opiekun Zespołu p. mgr Bartłomiej Wróblewski Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkół numer 7 w Toruniu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google