Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. H ISTORIA NASZEGO RADIOWĘZŁA. W 2005r. w ramach projektu edukacyjnego Puchatek z inicjatywy dyrekcji szkoły i ówczesnego samorządu, podjęto działania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. H ISTORIA NASZEGO RADIOWĘZŁA. W 2005r. w ramach projektu edukacyjnego Puchatek z inicjatywy dyrekcji szkoły i ówczesnego samorządu, podjęto działania."— Zapis prezentacji:

1

2

3 1. H ISTORIA NASZEGO RADIOWĘZŁA. W 2005r. w ramach projektu edukacyjnego Puchatek z inicjatywy dyrekcji szkoły i ówczesnego samorządu, podjęto działania w celu utworzenia szkolnego radiowęzła. Dzięki dofinansowaniom z GOPS-u zakupiono głośniki i materiały instalacyjne oraz rozpoczęto prace związane z montażem. Centrum dowodzenia umieszczono w klasie 313 (matematycznej).

4 2. D ZIAŁANIE Początkowo pomysły ograniczały się jedynie do puszczania muzyki w czasie przerw. Na początku było wielkie poruszenie, ponieważ większość uczniów uznała to za super pomysł. Chociażby dlatego, że po stresujących lekcjach (jak np. język polski czy matematyka ), gdzie uczniowie wylewają z siebie ostatnie poty, można było się trochę zrelaksować. Oczywiście muzyka nie zawsze dopasowana była do upodobań wszystkich naszych uczniów, ponieważ każdy ma inny gust jedni lubią disco polo inni hip-hop. Stąd częste były komentarze typu: kto słucha czegoś takiego?!, przecież tego nie można słuchać!

5 3. P RZERWY W DZIAŁANIU Jak zapewne każdy się domyśla przerwy w nadawaniu muzyki trwają w Wielkim Poście oraz Adwencie. Cieszymy się z tego, że nasza szkoła posiada radiowęzeł, jednak zależy nam na tym, żeby w końcu zaczął funkcjonować na właściwym poziomie. W tym celu przeprowadziłyśmy ankietę wśród uczniów naszego gimnazjum.

6 4. A NKIETA 1) Przeglądając odpowiedzi naszych uczniów doszłyśmy do wniosku, że radiowęzeł w naszej szkole jest potrzebny, ponieważ może być dobrym sposobem na szybkie przekazywanie informacji. 2) Można ogłaszać w nim na bieżąco, jakie zmiany i zastępstwa są przewidziane na dany dzień oraz co będzie się działo w szkole przez najbliższe dni. 3) Do puszczania muzyki oczywiście, aby umilić sobie czas na przerwach.

7 5. J AK JEST, A JAK BYĆ POWINNO ? Obecnie nasz szkolny radiowęzeł rzadko funkcjonuje, z czego nie są zadowoleni uczniowie naszego gimnazjum, oraz ogranicza się tylko do puszczania muzyki na przerwach. Na początku roku powinno odbyć się spotkanie, na którym zostałby ustalony plan pracy radiowęzła. Powinniśmy więc częściej go wykorzystywać, nie tylko do puszczania muzyki, ale i do nadawania różnych komunikatów oraz różnych audycji tematycznych. Można wykorzystać go również do nadawania informacji na dany dzień oraz ważnych informacji od pani dyrektor. Dobrym pomysłem jest włączanie muzyki na zawodach sportowych.

8 6. D LACZEGO NIE JEST TAK, JAK BYĆ POWINNO ? Nie mamy nauczyciela, który byłby głównym opiekunem, odpowiedzialnym za pracę radiowęzła oraz osób zaangażowanych w funkcjonowanie. W związku z tym nie mamy planu pracy radiowęzła, według którego powinien on pracować przez cały rok szkolny. Ostatnim czasem zepsuł się również komputer, co uniemożliwia kontynuację nadawania muzyki.

9 7. N ASZE POMYSŁY NA OŻYWIENIE SZKOLNEGO RADIOWĘZŁA. 1) Należy zaplanować pracę szkolnego radiowęzła oraz zadania do realizacji dla zajmujących się audycjami. 2) Zaplanować zwiększenie zakresu pracy radia w charakterze informacyjnym, omówić rolę radiowęzła w strukturze szkolnej, jego zadania i współpracę z dyrekcją. 3) Zorganizować koncert życzeń, czyli zbieranie propozycji piosenek na top listę w Gimnazjum w Jasienicy Rosielnej.


Pobierz ppt "1. H ISTORIA NASZEGO RADIOWĘZŁA. W 2005r. w ramach projektu edukacyjnego Puchatek z inicjatywy dyrekcji szkoły i ówczesnego samorządu, podjęto działania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google