Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinne koleżeńskie oraz przyjacielskie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinne koleżeńskie oraz przyjacielskie."— Zapis prezentacji:

1

2

3 To dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinne koleżeńskie oraz przyjacielskie.

4 To osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

5

6 chęć zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego potrzeba kontaktu z ludźmi lub nawiązania nowych znajomości chęć bycia potrzebnym chęć spłacenia dobra, które kiedyś od kogoś się otrzymało chęć zdobycia nowych umiejętności oraz doświadczeń zawodowych i życiowych pobudki religijne

7 Brak tradycji wolontariatu, przekazywanej z pokolenia na pokolenie Dążenie do podniesienia standardu życia, które powoduje, że najpierw zaspokaja się własne potrzeby, a dopiero w drugiej kolejności potrzeby społeczne Relatywnie niska świadomość możliwości działania społecznego w organizacjach pozarządowych.

8

9 Amnesty International Fundacja Mam Marzenie Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie" Diecezjalne Caritas

10 Dużo optymizmu i chęci do działania Motywacja do niesienia pomocy potrzebującym Umiejętność wygospodarowania wolnej chwili Odwaga i brak barier psychicznych Odpowiedzialność Wrażliwość Systematyczność

11 1. Być pewnym – zastanów się, dlaczego chcesz pomagać innym. 2. Być przekonanym – Nie oferuj swej pomocy, jeśli nie jesteś przekonany o wartości tego, co robisz. 3. Być lojalnym – zgłaszaj sugestie, nie uderzaj w innych. 4. Przestrzegać zasad – Nie krytykuj rzeczy, których nie rozumiesz. 5. Mów otwarcie – Pytaj o rzeczy, których nie rozumiesz. 6. Chętnie ucz się – rozszerzaj swoją wiedzę. 7. Stale się rozwijaj – staraj się wiedzieć jak najwięcej o twojej organizacji i pracy. 8. Nie sprzeciwiać się kontroli nad sobą – będziesz pracować lepiej, jeśli będziesz wykonywać to, co od ciebie oczekują. 9. Być osobą, na której można polegać – praca jest zobowiązaniem. 10. Działać w zespole – znajdź dla siebie miejsce w grupie

12

13 Akcja trwająca cały miesiąc, w którą może zaangażować się każdy uczeń. Celem jest zbiórka środków na artykuły, których zwierzęta najbardziej potrzebują oraz niepotrzebnych kocy i misek. Po nawiązania współpracy ze schroniskiem nastąpi kontynuacja działań.

14

15 Akcja angażująca młodzież z naszej szkoły, która w każdy piątek będzie czytała najmłodszym kolegom z przedszkola. Celem jest integracja oraz rozwój dzieci poprzez słuchanie ze zrozumieniem. Chcemy także zaprosić dzieci na nową salę zabaw w naszej szkole.

16

17 Kurs pierwszej pomocy w Wiejskim Domu Kultury. Przeznaczony dla młodzieży i dorosłych, którzy pragną fachowo pomagać poszkodowanym. Na wsi wiele osób nie potrafi udzielić pomocy przedmedycznej, ponieważ nie mają możliwości nauki, zajęcia mogłyby to umożliwić.

18 W naszej okolicy znajduje się zaniedbany pomnik przyrody jakim jest modrzew, który ma ogromną wartość historyczną. Uczniowie raz w miesiącu sprzątaliby wokół niego, grabili igły, wyrywali chwasty.

19

20


Pobierz ppt "To dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinne koleżeńskie oraz przyjacielskie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google