Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Walc Wiedeński.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Walc Wiedeński."— Zapis prezentacji:

1 Walc Wiedeński

2

3 Walc wiedeński (niem. Wiener Walzer) – taniec towarzyski, szybsza odmiana walca. Tempo walca wiedeńskiego wynosi ok. 60 taktów na minutę, co przy nieparzystym metrum daje ok. 180 uderzeń na minutę . Charakterystyczne dla tego tańca są szybkie wirowe obroty. Po raz pierwszy został wykonany w 1815, podczas kongresu wiedeńskiego. Walc wiedeński należy do światowego programu tanecznego i jako taki jest tańczony na turniejach tańca towarzyskiego.

4 Elegancja, liryka i romantyzm… To słowa przychodzące na myśl, gdy piszemy o tym przepięknym tańcu, jakim jest walc wiedeński – król salonów.  Jest to taniec wirowy wprawiający w zachwyt widzów, a tańczących w przecudowny stan bycia …ponad wszystkim. Walc wiedeński, tak chętnie tańczony na wszystkich balach od polowy XIX wieku, nie od początku był wielbiony przez tancerzy...

5 Historia walca Walc wiedeński początkowo był uznany za niezbyt normalny taniec. Zgorszenie wśród widzów budziło  zbliżenie partnerów podczas tańca, a ciągłe wirowanie miało prowadzić do chorób, a w najgorszym przypadku śmierci. Mimo to, od drugiej połowy XIX wieku walc wiedeński był najchętniej wykonywanym tańcem podczas balów prawie w całej Europie (prócz Anglii tam królował walc angielski)

6

7 Charakter tańca Walc wiedeński ma charakter bardzo liryczny i romantyczny. Nazywany jest tańcem wirowym - jego główną cechą jest rotacyjny ruch obrotowy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, wymagający dużej przestrzeni. Ruch ten powinien być zdecydowany, ale płynny, pozbawiony podskoków. Akcja unoszeń i opadań powinna być delikatna.

8

9 Postawa Partner ze swoją partnerką ustawiają się naprzeciwko siebie w postawie naturalnie wyprostowanej, biodra blisko siebie, twarze zwrócone lekko w lewo, głowy uniesione. Prawa dłoń tancerza znajduje się w okolicach lewej łopatki tancerki, połączone ręce tancerzy unoszą na wysokość głowy tancerki.

10

11 Technika Walca wiedeńskiego tańczymy wirując dookoła sali w prawo i w lewo. Kroki taneczne w przód stawiamy od pięty, kroki boczne na podeszwie. Po wykonaniu kroku przenosimy ciężar ciała na ostatnio postawioną nogę.

12

13 Wykonały : Aleksandra Suchoń Martyna Jędrzejas Gabrysia Wąs Paulina Łoboz Agnieszka Juraszek Anna Fojtuch Anna Kamińska


Pobierz ppt "Walc Wiedeński."

Podobne prezentacje


Reklamy Google