Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niemcy - Landy Brandersburg Językiem oficjalnym Niemiec jest język niemiecki. Państwo niemieckie jest złożoną z 16 krajów związkowych (Landów).

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niemcy - Landy Brandersburg Językiem oficjalnym Niemiec jest język niemiecki. Państwo niemieckie jest złożoną z 16 krajów związkowych (Landów)."— Zapis prezentacji:

1

2 Niemcy - Landy Brandersburg

3 Językiem oficjalnym Niemiec jest język niemiecki. Państwo niemieckie jest złożoną z 16 krajów związkowych (Landów).

4 Brandenburg położony jest na wschodniej części Niemiec Stolicą Niemiec jest Berlin. Berlin to największe miasto Niemiec. Zajmuje powierzchnię 890 km², zamieszkuje je blisko 3,5 mln osób.

5 Land Brandenburg położony jest nad rzeką Sprewą i Hawelą oraz ich dopływami.

6 Herb Brandenburgi. przedstawia na tarczy w polu srebrnym czerwonego orła ze złotym dziobem łapami i przepaską zakończoną trój liściem. W obecnej wersji przyjęty został 30 stycznia 1991 roku Flaga Brandensburgi Wzorowana jest na herbie tego kraju związkowego. Przeszła kilka zmian.

7 Podnośnia statków w Niederfinowie Podnośnia statków w Niederfinow jest arcydziełem techniki. Statki przewożone są tu jakby windą, aby później mogły zostać przetransportowane z kanału Odra - Hawela do Starej Odry. Jeśli nawet frachtowiec waży 1200 ton, w podnośni statków w Niederfinow trwa to zaledwie 5 minut, aż pokona on 36- metrową różnicę wysokości.

8 Lichterfeld. Kupa złomu do zwiedzania Pod koniec istnienia NRD na potrzeby odkrywkowej kopalni węgla zbudowano olbrzymią maszynę, połączenie koparki i taśmociągu (tzw. most przerzutowy F60).

9 W roku 1874 został wzniesiony dwór Krongut Bornstedt, jako część zespołu pałaców i ogrodów Sanssouci. Krongut został otwarty ponownie, jako atrakcja turystyczna, w lecie 2002 roku. W dawnym dworze wielmożów, który kryje w sobie też Urząd Stanu Cywilnego


Pobierz ppt "Niemcy - Landy Brandersburg Językiem oficjalnym Niemiec jest język niemiecki. Państwo niemieckie jest złożoną z 16 krajów związkowych (Landów)."

Podobne prezentacje


Reklamy Google