Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W sierpniu 1915, po ucieczce władz rosyjskich z Warszawy, polski samorząd przywrócił syrenę na pieczęciach miasta. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W sierpniu 1915, po ucieczce władz rosyjskich z Warszawy, polski samorząd przywrócił syrenę na pieczęciach miasta. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5 W sierpniu 1915, po ucieczce władz rosyjskich z Warszawy, polski samorząd przywrócił syrenę na pieczęciach miasta. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. syrena na trwałe już stała się oficjalnym herbem Warszawy. W 1938 wprowadzono nowy wzór herbu według projektu Szczęsnego Kwarty, zmieniony w 1967, przywrócony uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 15 VIII 1990. Herb przedstawia w polu czerwonej tarczy postać kobiety z rybim ogonem zwróconą w prawo, z wzniesionym mieczem w ręce prawej i tarczą okrągłą w ręce lewej. Barwy ciała i ogona rybiego naturalne, włosy złote, miecz i tarcza złote. Nad tarczą herbową znajduje się korona królewska.

6

7

8

9

10

11


Pobierz ppt "W sierpniu 1915, po ucieczce władz rosyjskich z Warszawy, polski samorząd przywrócił syrenę na pieczęciach miasta. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google