Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowalijki w postaci ziół i przypraw, takie jak: szczypiorek, koperek, natka pietruszki lub kiełki, możemy również hodować w naszym klasowym ogródku -

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowalijki w postaci ziół i przypraw, takie jak: szczypiorek, koperek, natka pietruszki lub kiełki, możemy również hodować w naszym klasowym ogródku -"— Zapis prezentacji:

1

2 Nowalijki w postaci ziół i przypraw, takie jak: szczypiorek, koperek, natka pietruszki lub kiełki, możemy również hodować w naszym klasowym ogródku - zielniku. Wtedy mamy pewność, że ziółka nie były spryskiwane chemikaliami.

3 Wartość odżywcza sałaty wynika z zawartości soli mineralnych (wapnia, żelaza) oraz witaminy A, C, E i witamin z grupy B.

4

5

6

7

8 Ile ma witamin? Roszponka, na surowo - witaminy z grupy B, C, D, E, witamina A, beta karoten, kwas foliowy.

9

10 Warzywa wyhodowane w naszym ogródku klasowym - mamy pewność, że nie były popryskane środkami wspomagającymi wzrost.

11

12 WITAMINY WPŁYWAJĄ NA MOCNE ZĘBY,KOŚCI A TAKŻE NA ODPORNOŚĆ ORGANIZMU.

13

14

15

16

17 Objawy niedoboru witamin i minerałów mogą się objawiać: -skurczem mięśni, drganiem powiek -zaburzeniem rytmu serca -nawracającymi infekcjami

18 Kiełki to kolejne dary natury, z dobrodziejstwa których możemy korzystać w domu. Zwykle przypominamy sobie o nich w święta, gdy siejemy rzeżuchę, jako trawkę dla wielkanocnego zajączka. Ich uprawa jest prosta, tania i można z niej korzystać przez cały rok.

19

20

21

22

23 Polecane ze względu na wysoką zawartość witamin A, E, B-kompleks, żelaza, wapnia, magnezu i fosforu.

24 Wykonali: Gruszczyński Tomasz, Zając Jakub Katarzyna Tomasik, Kowalska Olga


Pobierz ppt "Nowalijki w postaci ziół i przypraw, takie jak: szczypiorek, koperek, natka pietruszki lub kiełki, możemy również hodować w naszym klasowym ogródku -"

Podobne prezentacje


Reklamy Google