Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest trzecim najwyższym budynkiem w Polsce, po Złotej 44 i Wieży Sky Tower.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest trzecim najwyższym budynkiem w Polsce, po Złotej 44 i Wieży Sky Tower."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest trzecim najwyższym budynkiem w Polsce, po Złotej 44 i Wieży Sky Tower.

4 Pałac Kultury mieści się w Warszawie w Polsce. Budowa rozpoczęła się 02 maja 1952 roku. Zakończono 22 lipca1955 roku. Ilość pięter-42. Powierzchnia-123.084 m 2 Architekt-Lev Rudnev

5 1. Wieżowiec został wzniesiony jako Dar narodów radzieckich dla narodu polskiego. 2. Rudniev ze swoim zespołem stworzyli pięć projektów, Polacy wybrali projekt 120- metrowego budynku, lecz ich ambicje były znacznie większe, co pozwoliło im na budowę znacznie większego budynku. 3. Przy budowie brało udział ok. 3 500 robotników rosyjskich, którzy mieszkali w specjalnie dla nich wybudowanym osiedlu z kinem, stołówką, świetlicą i basenem. 16 z nich zginęło w wypadkach podczas budowy.

6 4. W 1956 r. rozpoczęła się seria samobójczych skoków z tarasu na 30. piętrze. Pierwszy był Francuz. W latach 70tych zdecydowano się na zainstalowanie krat na tarasie widokowym. 5. W sylwestrową noc z 2000 na 2001 rok na szczycie Pałacu Kultury odsłonięty został drugi co do wielkości w Europie zegar, jego cztery tarcze mają średnice po 6 metrów.

7

8

9 Budynek był kontrowersyjny od samego początku. Wielu Polaków początkowo znienawidziło budynek, bo uważało, że jest to symbol radzieckiej dominacji, a przynajmniej część z tego negatywnego uczucia trwa do dziś.

10 Budynek obecnie służy jako centrum wystawowe i kompleks biurowy. Jest to 231 metrów. Istnieje 3288 pokoi na 42 piętrach, o łącznej powierzchni 123.000m² zawierającej: teatry, muzea, biura, księgarnie, dużą salę konferencyjną mieszczącą 3000 osób i akredytowane uczelnie, Collegium Civitas na 11 i 12 piętrze budynku.

11 Rozpoczął działalność 5 kwietnia 1955 roku, jako wzorcowa placówka wychowania pozaszkolnego w stolicy, rozbudzająca ambicje i pozwalająca realizować marzenia i pasje młodego pokolenia. Zadaniem Pałacu Młodzieży stało się zaspokajanie i rozwijanie zainteresowań naukowych, artystycznych i społecznych oraz organizowanie wychowania fizycznego, sportu, rozrywki i kulturalnego wypoczynku młodzieży.

12 Pierwotnie zakładano, iż Pałac Młodzieży ma skupiać dzieci, które wynikami w nauce i dobrym zachowaniem w szkole zasłużą sobie na bycie jego uczestnikami. Jednak bardzo szybko okazało się, że lepiej spełni on swoją rolę przyjmując do siebie tych, którzy niekoniecznie są "orłami" w szkole, marzą natomiast o rozwijaniu swoich zainteresowań w jednej z pałacowych pracowni.

13

14

15 Miejsce dla ludzi kochających muzykę.

16

17 Tu znajdują się wszyscy co lubią tańczyć i uprawiać gimnastykę.

18 Miejsce dla tych, którzy lubią godzinami siedzieć przy komputerze.

19 Tu każdy może wypożyczać książki.

20 Wszyscy rozwijają swoje pasje.

21


Pobierz ppt "Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest trzecim najwyższym budynkiem w Polsce, po Złotej 44 i Wieży Sky Tower."

Podobne prezentacje


Reklamy Google