Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pałac Kultury i Nauki w Warszawie"— Zapis prezentacji:

1 Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

2 Ogólne informacje Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest trzecim najwyższym budynkiem w Polsce , po Złotej 44 i Wieży Sky Tower.

3 Pałac Kultury mieści się w Warszawie w Polsce
Pałac Kultury mieści się w Warszawie w Polsce. Budowa rozpoczęła się 02 maja 1952 roku. Zakończono 22 lipca1955 roku. Ilość pięter-42. Powierzchnia m 2 Architekt-Lev Rudnev

4 Ciekawostki 1. Wieżowiec został wzniesiony jako „Dar narodów radzieckich dla narodu polskiego”. 2. Rudniev ze swoim zespołem stworzyli pięć projektów, Polacy wybrali projekt 120-metrowego budynku, lecz ich ambicje były znacznie większe, co pozwoliło im na budowę znacznie większego budynku. 3. Przy budowie brało udział ok robotników rosyjskich, którzy mieszkali w specjalnie dla nich wybudowanym osiedlu z kinem, stołówką, świetlicą i basenem. 16 z nich zginęło w wypadkach podczas budowy.

5 4. W 1956 r. rozpoczęła się seria samobójczych skoków z tarasu na 30
4. W 1956 r. rozpoczęła się seria samobójczych skoków z tarasu na 30. piętrze. Pierwszy był Francuz. W latach 70tych zdecydowano się na zainstalowanie krat na tarasie widokowym. 5. W sylwestrową noc z 2000 na 2001 rok na szczycie Pałacu Kultury odsłonięty został drugi co do wielkości w Europie zegar, jego cztery tarcze mają średnice po 6 metrów.

6 Podczas budowy

7

8 Współczesność Budynek był kontrowersyjny od samego początku. Wielu Polaków początkowo znienawidziło budynek, bo uważało, że ​​jest to symbol radzieckiej dominacji, a przynajmniej część z tego negatywnego uczucia trwa do dziś.

9 Wyposażenie wnętrza Budynek obecnie służy jako centrum wystawowe i kompleks biurowy. Jest to 231 metrów. Istnieje 3288 pokoi na 42 piętrach, o łącznej powierzchni m² zawierającej: teatry, muzea, biura, księgarnie, dużą salę konferencyjną mieszczącą 3000 osób i akredytowane uczelnie, Collegium Civitas na 11 i 12 piętrze budynku.

10 Pałac Młodzieży Rozpoczął działalność 5 kwietnia 1955 roku, jako wzorcowa placówka wychowania pozaszkolnego w stolicy, rozbudzająca ambicje i pozwalająca realizować marzenia i pasje młodego pokolenia. Zadaniem Pałacu Młodzieży stało się zaspokajanie i rozwijanie zainteresowań naukowych, artystycznych i społecznych oraz organizowanie wychowania fizycznego, sportu, rozrywki i kulturalnego wypoczynku młodzieży.

11 Pierwotnie zakładano, iż Pałac Młodzieży ma skupiać dzieci, które wynikami w nauce i dobrym zachowaniem w szkole zasłużą sobie na bycie jego uczestnikami. Jednak bardzo szybko okazało się, że lepiej spełni on swoją rolę przyjmując do siebie tych, którzy niekoniecznie są "orłami" w szkole, marzą natomiast o rozwijaniu swoich zainteresowań w jednej z pałacowych pracowni.

12 Zajęcia w Pałacu Młodzieży…

13 Pływanie

14 Muzyka i śpiew Miejsce dla ludzi kochających muzykę.

15 Teatr

16 Taniec i gimnastyka Tu znajdują się wszyscy co lubią tańczyć i uprawiać gimnastykę.

17 Informatyka Miejsce dla tych, którzy lubią godzinami siedzieć przy komputerze.

18 Czytelnia Tu każdy może wypożyczać książki.

19 Sporty Wszyscy rozwijają swoje pasje.

20 KONIEC


Pobierz ppt "Pałac Kultury i Nauki w Warszawie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google