Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BRYŁY W ARCHITEKTURZE Opracowanie: Agnieszka Kucharczyk i Sylwia Zańko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BRYŁY W ARCHITEKTURZE Opracowanie: Agnieszka Kucharczyk i Sylwia Zańko."— Zapis prezentacji:

1 BRYŁY W ARCHITEKTURZE Opracowanie: Agnieszka Kucharczyk i Sylwia Zańko

2 Bryły mogą mieć bardzo różne kształty
Bryły mogą mieć bardzo różne kształty. Początkowo w architekturze ludzie koncentrowali się na konwencjonalnych pomysłach. W dzisiejszych czasach wszyscy stawiają na nowoczesność oraz nietypowość. Na nikim już nie robią wrażenia wysokie całkowicie oszklone budynki.

3 Bryły dzielą się na : WALCE
Przykładem takiej budowli jest Krzywa Wieża w Pizie. Jej wysokość wynosi ok.55 metrów. Obecnie jest odchylona od pionu o 5 metrów, a każdego roku zwiększa swe odchylenie o 1 milimetr.

4 Ostrosłupy Najlepszym przykładem jest piramida Cheopsa, która została wzniesiona w XXVI wieku p.n.e. Pierwotna długość boku podstawy wynosiła 230 m, wysokość 146,6 m . Zaliczana do najlepiej zachowanego cudu świata

5 Prostopadłościan Empire State Building, który jest biurowcem w Nowym Jorku na Manhattanie , zbudowany w 1931 jako najwyższy budynek świata. Liczy 102 piętra, 381 m wysokości. Koszt jego budowy wynosi 24 miliony dolarów !!

6 Ostrosłup Wieża Eiffla to olbrzymia budowla na Polu Marsowym w Paryżu, Wsparta na czterech potężnych podporach połączonych łukami, zwężająca się ku górze smukłą konstrukcją kratownicową. Posiada trzy pomosty widokowe na wysokości 57 m, 115 m i 274 m. Ogólna wysokość to 324 m (w październiku 2000 na szczycie wieży zamontowano nadajnik fal ultrakrótkich, który zwiększył jej wysokość z 318,7 m do 324 m). Waga konstrukcji to ok ton.

7 Bardzo nowoczesnym budynkiem jest też ZUS w Lublinie

8 Nietypowe budynki Agora-centrum konferencyjno- wystawienniczym, które jest zlokalizowane pomiędzy nowym mostem Calatravy a Oceanarium. Jest to struktura na planie zbliżonym do elipsy o długości 88 m, szerokości 66 m i wysokości 70m. Całość zajmie 5 tys. m2.

9 Hejdar Alijew - centrum kultury w Azerbejdżanie
Centrum to powstanie do końca 2009 roku. Centrum będzie swoistym monumentem ku pamięci ojca obecnego prezydenta i protoplasty rządzącej dynastii, Hejdara Alijewa. Projekt zaproponowała Zaha Hadid

10 Dziękuję za poświęconą uwagę


Pobierz ppt "BRYŁY W ARCHITEKTURZE Opracowanie: Agnieszka Kucharczyk i Sylwia Zańko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google