Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

21 marca – 21 czerwca Jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "21 marca – 21 czerwca Jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami."— Zapis prezentacji:

1

2 21 marca – 21 czerwca

3 Jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza. Świat zwierząt przechodzi okres budzenia się do życia, a następnie rozpoczyna się pierwsza faza okresu rozmnażania. Ptaki przylatują z ciepłych krajów. U roślin rozpoczyna się kwitnienie i zawiązywanie zalążków. Na drzewach pojawiają się liście. Zasadniczo wiosnę poprzedza zima, jednak pomiędzy tymi okresami znajduje się klimatyczny etap przejściowy przedwiośnie. Wiosenna pogoda bywa bardzo różna. Dni są coraz dłuższe i cieplejsze. Słońce coraz mocniej grzeje. Czasem pada ciepły, wiosenny deszcz.

4 Już w lutym zaczynają wracać z południa do nas ptaki, które odleciały jesienią.

5 Jeden z pierwszych powraca na wiosnę. Pięknie śpiewa, zamieszkuje pola i łąki. Buduje gniazdo na ziemi, wśród traw i liści. Występuje w całym kraju na polach, łąkach, pastwiskach. Zachwyca swoim donośnym i melodyjnym śpiewem.

6

7 Żyje na śródleśnych bagnach, porośniętych olchami lub wierzbami, w pobliżu zbiorników wodnych. Żywi się nasionami, jagodami, pędami roślin, owadami.

8

9 Bocian biały – można go spotkać na terenach bagnistych, łąkach i pastwiskach. Zakłada gniazda na budynkach, drzewach i słupach - powraca do swego gniazda przez wiele lat. Jego głównym pożywieniem są owady.

10

11 Jaskółka dymówka - buduje gniazdo blisko zwierząt hodowlanych, w oborach i stajniach.

12

13 Zamieszkuje otwarte przestrzenie poprzecinane jarami, stromymi brzegami rzek i ziemnymi urwiskami. Żywi się muchami i komarami chwytanymi w powietrzu.

14

15 Ptak towarzyski - dziuple, w których się gnieździ, są często położone blisko innych. Jego śpiew jest podobny do gwizdów - potrafi naśladować różne dźwięki. Zjada owady.

16

17 Niewiele większa od wróbla, drepcze małymi kroczkami w poszukiwaniu owadów. Porusza przy tym swoim długim ogonem i schyla głowę. Gnieździ się między kamieniami nad brzegami strumieni, czasem też bardzo daleko od wody.

18

19 Zamieszkuje w parkach, ogrodach, na łąkach, polach oraz w zaroślach nad wodami. Odżywia się owadami. Charakteryzuje się bardzo melodyjnym śpiewem.

20

21 Żyje w lasach i parkach. Gniazdo ścieli w gęstwinie, wśród mchu, przy samej ziemi. Żywi się owadami.

22 Swoje jajo podrzuca różnym drobnym ptaszkom. Żywi się owadami. Kuka tylko samiec.

23

24 grafika – Google Antonio Vivaldi,,Cztery pory roku – Wiosna

25 Uczniowie klasy I,,a, realizujący projekt,,Wiosenne przebudzenie w ramach programu Szkoła z klasą, w roku szkolnym 2011/2012


Pobierz ppt "21 marca – 21 czerwca Jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google