Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cheerleading Prezentacje wykonała grupa Cheerlederek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cheerleading Prezentacje wykonała grupa Cheerlederek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni."— Zapis prezentacji:

1 Cheerleading Prezentacje wykonała grupa Cheerlederek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni.

2 Co to jest cheerleading?
Cheerleading to zorganizowane układy składające się z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji wykonywane w celu kibicowania zespołom sportowym w czasie meczów. Także osobna dyscyplina sportu. Cheerleading najpopularniejszy jest w USA, ale przyjął się też w wielu innych krajach (między innymi w Polsce). W USA ta forma dopingu związana jest przede wszystkim z futbolem amerykańskim i - w mniejszym stopniu - z koszykówką. W sportach takich jak piłka nożna, hokej, siatkówka występuje rzadko. Ciekawostka: W baseballu jedyną drużyną wspieraną przez cheerleaderki są Miami Marlins.

3 Dlaczego powstały cheerleading?
Choć do niedawna cheerleaders w Polsce młoda dyscypliną rozrywkowo-taneczna, dziś młode dziewczyny coraz częściej zapisują się na zajęcia i warsztaty z cheerleaders by nie tylko ćwiczyć z pomponami, ale także trenować sztukę dobrej zabawy i dopingowania na wysokim poziomie. W Polsce istnieje wiele grup tanecznych, które zawodowo uprawiają cheerleading. Powstały statut oraz imprezy a charakterze międzynarodowym, gdzie młode dziewczyny mogą szlifować swoje umiejętności. 

4 Pierwsze cheerleaderki
Początki cheerleadingu datuje się na lata 80. XIX wieku, gdy na Uniwersytecie Princeton okrzykami wspierano miejscowy zespół futbolu amerykańskiego. W roku 1894 absolwent Uniwersytetu Princeton Thomas Peebles wprowadził ideę zorganizowanego dopingowania do Uniwersytetu Minesoty. W 1898 student Johnny Campbell zaczął dyrygować dopingiem stojąc przed kibicami. W ten sposób został pierwszym cheerleaderem. W Polsce za pierwsze cheerleaderki można uznać drużynę występującą w 1988 w Tokio na zawodach „Miss Drill Team Competition”. Jednak prawdziwe zainteresowanie pojawiło się w połowie lat 90 wraz z rosnącą popularnością ligi NBA i rozwojem zawodowego sportu w naszym kraju.

5 Aktualne cheerladerki
Choć obecnie szacuje się, że 97% osób zajmujących się cheerleadingiem w USA to kobiety, idea ta rozpoczęła się od zespołów męskich. Panie zaczęły brać udział w zorganizowanym dopingu w latach 20. XX wieku w związku z ograniczoną możliwością uprawiania odpowiednich dla nich sportów na uczelniach. W tym samym okresie do zorganizowanego kibicowania dołączono elementy gimnastyki i akrobacji.

6 Czym są pompony? Pompon to ozdobny element ubioru. Najczęściej wykonywany z włóczki, choć de facto mogą być wykonane ze skrawków dowolnego materiału. W strojach codziennych najczęściej spotykany przy wełnianych czapkach i szalikach. Istnieją dwa rodzaje pomponów – kuliste i pędzelkowe (zwane też chwostami). Pompony bywają elementami strojów lokalnych bądź narodowych. Nie zawsze znajdują się przy nakryciu głowy – przykładem mogą być greccy żołnierze – ewzoni – w skład stroju których wchodzą pompony pędzelkowe (pod kolanami) oraz kuliste (przy butach). Pompony kuliste są często spotykanym rekwizytem (a także stereotypowym atrybutem) cheerleadingu.

7 Zawodowa grupa cheerleaderek w Polsce
Bell Arto CHEERLEADERS AWF Warszawa Układy taneczne Bell Arto Cherleaders AWF Warszawa obfitują w skoki i szybkie zmiany, które są wykonywane przez tancerki. Choreografie wzbogacone są o akrobatyczne podnoszenia, przerzuty, mostki i szpagaty. Energetyczne układy wykonywane są z rekwizytami: pomponami, wstążkami, tamburynami, obręczami itp.. Wykorzystany jest taniec w synchronie oraz kanonie i prezentacjach solowych. Show absorbuje całą uwagę widza przez swoją dynamiczność i efektowność.

8 - szpagat turecki, zwany męskim (poprzeczny) – rozkrok aż do ziemi.
Szpagat to figura gimnastyczna, w której nogi są rozciągnięte, tworząc linię prostą wzdłuż podłogi. Rodzaje szpagatu: - szpagat francuski, zwany damskim – jedna noga jest wystawiona w przód, a druga w tył. - szpagat turecki, zwany męskim (poprzeczny) – rozkrok aż do ziemi. - skok jette - szpagat w powietrzu. ponadszpagat - nogi rozwarte pod większym kątem niż 180 stopni. W czym można wykorzystać szpagat: - W gimnastyce - W tańcu - W Cheerleading’u W Joge - W Sztuce walki Szpagat damski

9 Dziękuje za obejrzenie
Tej prezentacji Prezentacje wykonała szkolna grupa Cheerleaderek ze szkoły podstawowej nr 2 w Bochni. Źródła: wikipedia.org


Pobierz ppt "Cheerleading Prezentacje wykonała grupa Cheerlederek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni."

Podobne prezentacje


Reklamy Google