Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum w Wyszkach ID grupy:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum w Wyszkach ID grupy:"— Zapis prezentacji:

1

2 Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum w Wyszkach ID grupy:
96/52_P_G1 Opiekun: Aneta Topczewska Kompetencja: Przedsiębiorczość Temat projektowy: Na dywaniku w gabinecie dyrektora Semestr/rok szkolny: Semestr /2011

3 Niniejszą prezentacją zamykamy II semestr naszej pracy w ramach projektu „Rozwój przez kompetencje”. Chcemy w niej pokazać efekty naszych działań. Składa się ona z dwóch części. Pierwsza dotyczy zagadnień związanych z autoprezentacją, rozmową kwalifikacyjną oraz językiem ciała. Część druga to fotograficzny zapis pracy naszej grupy.

4 OD AUTOPREZENTACJI DO ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ

5 AUTOPREZENTACJA (samoprezentacja)
Jest ona ściśle związana z samooceną. Osoby o wysokiej samoocenie mają tendencję do pozytywnej, dodatniej autoprezentacji. Natomiast jednostki o niskiej samoocenie wykazują skłonność do wycofywania się, unikania sytuacji, w których uwaga skupiona jest na nich - przejawiają autoprezentację obronną.

6

7 autorytet To osoba lub instytucja ciesząca się powszechnym szacunkiem, zwykle pełniąca odpowiedzialne funkcje. Do rangi autorytetów podnoszeni są czasem ludzie znani z telewizji czy popularnych czasopism. Wśród nich zdarzają się jednostki wybitne. Znacznie częściej w mediach występują postacie, które należy określić jako autorytety pozorne.

8 Efekt pierwszego wrażenia
Efekt pierwszego wrażenia to nasza własna teoria na temat drugiej osoby, spojrzenie na jej osobowość w pierwszych minutach, a nawet sekundach kontaktu. Często jest tak, że pierwsze wrażenie pozostaje trwałe i trudno je zatrzeć. Nie lubimy zmieniać swoich przyzwyczajeń i przyznawać się do pomyłki nawet przed samym sobą.

9 Rozmowa kwalifikacyjna (pierwsze spotkanie)

10 Podczas rozmowy znaczenie mają:

11 Porozumiewamy się poprzez:
KOMUNIKACJĘ WERBALNĄ W 35% Polega ona na przekazywaniu informacji za pomocą słów - ustnie lub pisemnie KOMUNIKACJĘ NIEWERBALNĄ W 65% Polega ona na przekazywaniu informacji za pomocą gestów, mimiki, postawy ciała, tonu głosu i tempa mówienia.

12 Co mówią gesty? Wyprostowany palec wskazujący podkreśla wagę wypowiadanych słów. Ma także zmusić słuchacza do uległości. Ręce rozłożone w bok, uniesione ramiona oraz skierowane w górę oczy sugerują niepewność i niewiedzę rozmówcy.

13 Dłonie układane w „wieżyczkę” u osób wyrażających swoją opinię lub przedstawiających pomysły oznaczają pewność wygłaszanych poglądów. Ręce skrzyżowane na piersiach- tzw. postawa zamknięta- wyrażają nieufność i brak akceptacji słów wypowiadanych przez rozmówcę.

14 Zasady wystąpień publicznych
Zaskakiwanie i mówienie o ciekawych sprawach Zmienianie tempa i rytmu mówienia Korzystanie z danych szans Utrzymywanie kontaktu wzrokowego Odpowiadanie na pytania Efektowne zakończenie

15 Pytania, które warto zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej
Jakie będą moje obowiązki związane z pracą na tym stanowisku? Jaki jest poziom płac w firmie? Czy na stanowisku wymagane jest noszenie jakiegoś specjalnego ubrania? Jak wygląda dzień pracy na danym stanowisku? Czy będę pracował/a w zespole i z jakimi ludźmi?

16 NASZA GRUPA

17 TAK PRACUJEMY NA ZAJĘCIACH

18

19

20

21

22

23 UCZESTNICY PROJEKTU Mateusz Marian Budlewski, Patryk Mieszczyński, Anita Olendzka, Agnieszka Mierzwińska, Joanna Godlewska, Paulina Dec, Paulina Trzeszczkowska, Magdalena Pierzchało, Anna Topczewska, Martyna Chomicka, Agnieszka Sawoniuk OPIEKUN: Aneta Topczewska

24 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ

25


Pobierz ppt "Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum w Wyszkach ID grupy:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google