Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technik Turystyki Wiejskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technik Turystyki Wiejskiej"— Zapis prezentacji:

1 Technik Turystyki Wiejskiej
Technik turystyki wiejskiej jest nowym zawodem, poszukiwanym na krajowym rynku pracy a także na terenie UE. Turystyka wiejska to każda forma turystyki odbywająca się w środowisku wiejskim i wykorzystująca jego walory takie jak przyroda, krajobraz, kultura, zabudowa, które są tu główną atrakcją.

2 Zawód technik turystyki wiejskiej przygotowuje do:
planowania i organizowania pobytu turystom w na obszarach wiejskich, organizacji i wykonywania prac w gospodarstwie rolnym, prowadzenia własnej działalności gospodarczej, prowadzenia gospodarstwa rolnego lub agroturystycznego, do dokonywania analizy i planowania strategii rozwoju własnej działalności.

3 Przedmioty realizowane w zawodzie technik turystyki wiejskiej:
podstawy turystyki wiejskiej, organizacja usług noclegowych, żywienie turystów, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, ekonomika i zarządzanie przedsiębiorstwem, język angielski zawodowy, zajęcia praktyczne (obsługa ruchu turystycznego, organizacja usług noclegowych, żywienie turystów, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca).

4 Miejsce pracy dla zawodu Technika Turystyki Wiejskiej
Technik turystyki wiejskiej będzie przygotowany do samodzielnego prowadzenia gospodarstw agroturystycznych, które w ostatnich czasach cieszą się coraz większą popularnością ponieważ stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnego spędzania urlopu. Absolwenci kierunku będą potrafili stworzyć i samodzielnie prowadzić gospodarstwo agroturystyczne.


Pobierz ppt "Technik Turystyki Wiejskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google