Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Xvii sesja sejmu dzieci i młodzieży

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Xvii sesja sejmu dzieci i młodzieży"— Zapis prezentacji:

1 Xvii sesja sejmu dzieci i młodzieży

2 Nowiny dla chłopaka i dziewczyny
W naszej szkole od 11 lat wydawana jest Gazetka Szkolna. Jej założycielem, a zarazem pierwszym redaktorem, był Arkadiusz Śnieżek. Na przestrzeni lat Gazetka zmieniała się. Coraz to nowi uczniowie wzbogacali ją różnymi, ciekawymi pomysłami. Od lat redakcja złożona jest z osób, które chcąc pracować dodatkowo, tworzą niewątpliwie doskonałe czasopismo gimnazjalne. 

3 Z czasem „wnętrze” Nowin zmieniało się. Nowi uczniowie wzbogacali je
Z czasem „wnętrze” Nowin zmieniało się. Nowi uczniowie wzbogacali je. Z każdym rokiem dodawano nowe działy, czy też zmieniano już istniejące. W ostatnich numerach, ukazujących się w tym roku szkolnym, stałymi działami są m.in.: kronika, wywiady, sprawozdania, humor. Gazetki szkolne są roznoszone i rozsyłane do innych szkół i urzędów. Także wśród uczniów, przede wszystkim za sprawą „niepytanego numerku”, Gazetka cieszy się ogromną popularnością.

4 Ankieta Postanowiliśmy zapytać o zdanie nt. Gazetki naszych rówieśników. Dnia 23 marca br. wśród 104 osób, została przeprowadzona ankieta. Zadaniem uczniów, było udzielenie odpowiedzi na 4 pytania, dotyczące pisma „Nowiny dla chłopaka i dziewczyny”. W następnych slajdach prezentujemy wyniki ankiety.

5 Pierwsze pytanie brzmiało: „Nowiny dla chłopaka i dziewczyny to:”

6 Na drugie pytanie: „Co najbardziej podoba Ci się w Gazetce
Na drugie pytanie: „Co najbardziej podoba Ci się w Gazetce?” najczęstszymi odpowiedziami były: humor, kupon, upoważniający do zwolnienia z pytania, galeria zdjęć. Pojawiały się także inne odpowiedzi, np. „W gazetce podoba mi się wszystko! Począwszy od składu a skończywszy na artykułach. Nic dodać nic ująć ” „Można przeczytać o różnych śmiesznych wydarzeniach i nie tylko” „Opracowanie graficzne”

7 Kolejne pytanie dotyczyło najbardziej atrakcyjnych działów naszych Nowin.
Oto kilka ciekawszych odpowiedzi: „Wywiady, np. z absolwentami – można się dowiedzieć jakie są ich dalsze losy.” „Twórczość uczniowska” „Najbardziej podoba mi się humor, ponieważ kawały zawarte w nim brane są z naszych lekcji.” „Za najbardziej atrakcyjne uważam te działy, które opisują jakieś ważne wydarzenia ze szkoły” „Krzyżówka – nie można jej rozwiązać ” „Najbardziej atrakcyjne … wszystkie! Humor, wywiady, galeria, wiersze i te normalne sprawozdania, bo wszystkie są urozmaicone w coś śmiesznego i wyjątkowego.” „Wywiady, relacje z wycieczek, bo są ciekawe” „Humor – czasami nie wiem, czy się śmiać, czy płakać ”

8 W ostatnim pytaniu należało odpowiedzieć, czy jest potrzeba rozszerzania działów Gazetki, czy może powinno się tworzyć nowe. Poniżej prezentujemy kilka odpowiedzi: „Może jakiś dział, w którym będą porady, jak się uczyć.” „Plotki szkolne, coś o modzie, więcej prawdziwego humoru i zdjęć.” Można by było zrobić stronę dla klasy i tam klasa pisałaby co się wydarzyło. (…) Można by było pisać jakieś ciekawostki, np. o jakiejś osobie.” „Rozszerzać, dopracowywać, urozmaicać to, co jest. Nie wprowadzać niczego nowego, bo dotychczasowa jest naprawdę dobra!” „Nowe rzeczy jasne! Ale stare też są dobre. To ma być szkolna gazetka, czyli wszystko o szkole, nawet, jak kogoś nie było, ma wiedzieć co się działo.” Nie ma potrzeb rozszerzania działów Gazetki, ale można wydawać je częściej.” „Prace uczniów tj. opowiadania.” „Uważam, że powinno się utworzyć dział tzw. „tabu” – może to dotyczyć np. alkoholizmu, narkotyków. Na pewno większość to zaciekawi ”

9 Warto zaznaczyć, że wśród wielu ciekawych odpowiedzi, znalazły się również „mniej ambitne”. Były to odpowiedzi krótkie, mało rzeczowe, nawet wulgarne. Z uzyskanych wyników, możemy wywnioskować, że obecna Gazetka podoba się większości gimnazjalistów. Mamy nadzieję, że w przyszłości wynik ten będzie jeszcze lepszy. 


Pobierz ppt "Xvii sesja sejmu dzieci i młodzieży"

Podobne prezentacje


Reklamy Google