Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jedna ze 100 najbogatszych Polaków

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jedna ze 100 najbogatszych Polaków"— Zapis prezentacji:

1 Jedna ze 100 najbogatszych Polaków
Teresa Mokrysz Jedna ze 100 najbogatszych Polaków

2 Człowiek sukcesu Odznaczona nagrodą Najbardziej Przedsiębiorczej Kobiety Świata przyznawanej przez amerykańskie stowarzyszenie kobiet biznesu, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i tytułem Businesswoman 2003, Teresa Mokrysz jest niewątpliwie kobietą sukcesu. Czterdziestej siódmej pozycji w rankingu najbogatszych polaków magazynu Forbes również można pozazdrościć. Jednak smak ryzyka, jakie musiała podjąć, aby to wszystko osiągnąć, poczuła tylko ona. Smak produktów Mokate znają natomiast wszyscy.

3 Pierwsze kroki Teresa Mokrysz wyszła za mąż, ukończyła Akademię Ekonomiczną i przejęła firmę rodziny swojego męża produkującą paluszki. I właśnie wtedy znalazła się na pokładzie samolotu, dzięki czemu, jak się okazuje, zmieniło się jej życie. Siedząca obok pasażerka podsunęła jej pomysł importu śmietanki do kawy w proszku. Był rok 1990 i nazwisko Mokrysz jeszcze nie kojarzyło się z biznesem, jednak sugestia obcej kobiety stała się kluczem do sukcesu, który Teresa Mokrysz osiągnęła na polskiej scenie biznesowej. Za pożyczone od rodziny dolary sprowadziła z Holandii śmietankę do kawy. Pomysł okazał się tak trafiony, że Teresa Mokrysz postanowiła iść dalej za ciosem: sprowadziła dwie tony cappuccino. Kolejny, jak się wydawało, świetny pomysł, więcej zainwestowanych pieniędzy i... cisza. Sprowadzony towar zbierał kurz na sklepowych półkach, a pomysłodawczyni z przerażeniem stwierdziła, że polska mentalność nie jest gotowa na napój typu instant. Postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i zainwestowała w spot reklamowy, emitowany w czasie największej oglądalności, tuż przed pogodą. Duma przy oglądaniu, ale też i stres przed reakcją. Dni mijały, a zamówień nie przybywało. I właśnie wtedy ruszyła lawina, a zapotrzebowanie na cappuccino stało się ogromne. Kolejki tirów, noclegi dla kierowców i produkcja non stop były pierwszymi zwiastunami sukcesu, jaki miała osiągnąć Teresa Mokrysz przy budowie swojego imperium. Udało się i przysłowiowy pierwszy milion trafił na konto dumnej właścicielki.

4 Pierwszy milion Zwykło się uważać, że pierwszy milion na rozkręcenie biznesu trzeba ukraść. Teresa Mokrysz zaparzyła go swoim cappuccino, które teraz nierozerwalnie kojarzy się nam z nazwą marki. Mówisz cappuccino, myślisz Mokate. Jednak samej właścicielce imperium kawowego pierwsze zarobione pieniądze nie przewróciły w głowie. Celem był rozwój, a zyski były przeznaczane tylko i wyłącznie na kolejne inwestycje. Budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Ustroniu o powierzchni 3500 m2 była pierwszą z nich. Po latach powierzchnia ta urosła do m2. Jednak Teresa Mokrysz nie poprzestała na pewnym interesie. Inwestycji szukała dalej i znalazła je w produkcji zabielaczy i spieniaczy. Ryzykowne posunięcie, ponieważ polskie mleko do takiego wyrobu miało się nie nadawać. Jednak nadało się. Teraz półprodukt wytwarzany przez koncern Mokate jest rozprowadzany po wszystkich kontynentach świata i wypiera z rynku inne, tego samego typu. Przynosi też ogromne zyski, a na potrzebę jego produkcji wybudowano dwa 12-poziomowe zakłady w Ustroniu i Żorach.

5 Rozwój przede wszystkim
Teresa Mokrysz przyznaje, że pojawiały się pokusy sprzedania polskiego kapitału zagranicznemu inwestorowi. Z próby tej wyszła jednak obronną ręką, a w zamian zaczęła inwestować poza granicami naszego kraju. Obecnie udział eksportu w zyskach firmy to 40%, a siedziby firmy znajdują się w Czechach, na Słowacji i na Ukrainie. Tak przedsiębiorcze podejście do prowadzenia własnego biznesu zasługuje co najmniej na stojące owacje.

6 Recepta na sukces Jaką jednak osobą jest Teresa Mokrysz i jaka jest jej recepta na sukces? Sama mówi, że najważniejsze jest ciągłe samodoskonalenie. Ale wśród rzeczy koniecznych wymienia także umiejętność przewidywania, wiedzę, upór i szczęście. Ona tym wszystkim może się pochwalić. Mimo iż twierdzi, że brak jej natury hazardzisty, kilkakrotnie podejmowała bardzo ryzykowną grę. I wychodziła z niej jako zwycięzca. Nie pozwala sobie jednak na chwilę wytchnienia. Jej tydzień pracy ma siedem dni, a dzień kilkanaście godzin. Lubi cały czas trzymać rękę na pulsie, a pracę postrzega jako czystą przyjemność. Utrzymuje bliskie kontakty ze swoimi pracownikami, w jej firmie panuje rodzinna atmosfera. Głównym motorem napędzającym przy przekształcaniu przedsiębiorstwa swojego teścia było zachowanie miejsc pracy ludzi z okolic Ustronia. Nie tylko jej się to udało, ale także z powodzeniem nadal wnosi swoją cegiełkę w rozwój regionu. Dla Teresy Mokrysz najważniejsze są możliwe do osiągnięcia cele i ich realizacja. Inwestycja we własną firmę i samą siebie to aspiracje numer jeden. I chociaż zbudowała własne imperium, które obecnie przynosi wielomilionowe zyski, nadal nie brakuje jej skromności. I być może właśnie to jest kluczem do sukcesu Teresy Mokrysz.

7 Firma W 1990 r. Teresa Mokrysz zrezygnowała z pracy w Urzędzie Miejskim w Ustroniu, by zarządzać produkującą słone paluszki i galaretki rodzinną firmą z 90-letnimi tradycjami. Zmieniła jej nazwę z Mokrysz na Mokate, a profil działalności na dystrybucję śmietanki. Hitem, dzięki któremu Mokate stało się ogólnopolskim potentatem, było jednak cappuccino. Kampania reklamowa nauczyła Polaków pić ten wcześniej nieznany w kraju napój. Spółka ma ok. 80 proc. rynku cappuccino w Polsce, wartego ponad 200 mln zł, oferuje duży wybór herbat, kaw i półproduktów dla przemysłu spożywczego. Przychody dziewięciu należących do grupy Mokate spółek (część z nich jest w Czechach, na Węgrzech, Słowacji i Ukrainie)przekraczają 500 mln zł, w 2010 r. wzrosły o ponad 10 proc. W 2011 r. Mokate chce mieć 600 mln zł przychodów, z czego ponad połowę ma przynieść eksport do 50 krajów.

8 Fascynujące finanse Dziś wszystkie fabryki Mokate opuszcza ponad 1200 produktów. Są to marki Mokate, NYCoffee i herbaty Minutka, Loyd Tea. Sprzedają się w 60 krajach na wszystkich kontynentach, dając pracę prawie 2 tys. osób. Firma stawia przede wszystkim na eksport. Ale Teresie Mokrysz nie tylko Mokate zajmuje czas. Od kilku lat zasiada w radzie nadzorczej BRE Banku, jest zafascynowana dokształcaniem z finansów i z zarządzania. Uważa, że świat finansowy to wielkie wyzwanie i ogromna wiedza, która przydaje się też w przedsiębiorstwie. – Pracując w firmie produkcyjnej, bank oglądałam z zupełnie innej strony – wspominała w wywiadach prasowych. I jak mantrę powtarza, że uczyć się trzeba przez cały czas, zarówno w biznesie, jak i w życiu. To samo radzi innym przedsiębiorcom. Bo sukces nie jest dany raz na zawsze. Sukcesy bywają. Natomiast biznes ze wszystkimi niespodziankami trwa i na te niespodzianki trzeba być przygotowanym. 500 mln zł przekraczają roczne przychody grupy Mokate Dlatego nie można sobie pozwolić na zastój w zdobywaniu informacji: biznesowych, marketingowych, całego bogactwa wciąż rosnącej wiedzy niezbędnej w praktyce. Nic dziwnego, że Teresa Mokrysz pnie się na szczyt, zdobywając przy tym wiele prestiżowych wyróżnień oraz odznaczeń polskich i międzynarodowych. Do tych nagród dołączył właśnie Laur Umiejętności i Kompetencji oraz wspólne zdjęcie z Barroso i Tuskiem.

9 . Galeria

10

11

12

13

14

15 Irena Eris

16 BIOGRAFIA Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, doktorat obroniła
na berlińskim Uniwersytecie Humboldta. Współwłaścicielka (wraz z mężem Henrykiem Orfingerem) Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, w którym jest dyrektorem ds. badań i rozwoju oraz sieci Hoteli SPA  Dr Irena Eris. Od początku istnienia firmy zajmuje się kreacją nowych produktów i zarządza procesem ich powstawania. Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in.: Dama biznesu dziesięciolecia (Business Centre Club, 1999), Biznesmen roku 1999 ( tytuł nadany przez studentów SGH, 2000), Nagroda Kisiela za stworzenie wielkiego, średniego przedsiębiorstwa (tygodnik Wprost, 2000), Perły Biznesu 2003 za stworzenie najcenniejszej polskiej marki z nazwiska (miesięcznik Businessman, 2003). W 2004 roku zajęła wysoką, 20 pozycję na liście najbardziej wpływowych kobiet w dziejach Polski – kobiet, które odwróciły bieg wydarzeń, przełamały stereotypy, zainicjowały nowy sposób myślenia (Poczet Kobiet Wpływowych, tygodnik Polityka, 2004). W 2005 roku znalazła się na drugim miejscu Listy 30. Najskuteczniejszych z Najlepszych – listy najskuteczniejszych i najbardziej godnych zaufania managerów polskiej gospodarki (miesięcznik Home & Market, 2005). W 2008 roku czasopismo Krajowej Izby Gospodarczej "Rynki Zagraniczne" przyznało jej nagrodę Wybitny Polski Eksporter – Polish Outstanding Exporter- za skuteczną i konsekwentną realizację polityki eksportowej. 5 listopada 2008 Irena Eris została odznaczona, w imieniu prezydenta Włoch, Orderem Gwiazdy Solidarności Włoskiej. W styczniu 2009 Dr Irena Eris została uznana Osobowością SPA 2008 przez czytelników i internautów w plebiscycie ogłoszonym przez Spa & Wellness Magazine oraz spalanet.pl.

17 Irena Eris jedną z najbardziej wpływowych kobiet w dziejach Polski
W tygodniku "Polityka" została ogłoszona ankieta “Poczet Kobiet Wpływowych”. Czytelnicy wybierali kobiety, które najsilniej wpłynęły na losy Polski. Jest to poczet tych kobiet, które odwróciły bieg wydarzeń, przełamały stereotypy, zainicjowały nowy sposób myślenia. Można było wybierać spośród 100 kobiet zaproponowanych przez Politykę lub zgłosić swój typ. W najnowszym numerze tygodnika ogłoszone zostały wyniki plebiscytu. Na 20-tym miejscu znalazła się pani Irena Eris i jest jedyną kobietą- przedsiębiorcą na tej prestiżowej liście. Za najbardziej wpływową kobietę w dziejach Polski czytelnicy uznali Marię Skłodowską-Curie, drugie miejsce zajęła królowa Bona, trzecie zaś Wisława Szymborska.

18 Hotel SPA Dr Irena Eris Krynica-Zdrój pierwszym polskim hotelem w ISPA
International SPA Association, to powstałe w 1991 roku, ogólnoświatowe stowarzyszenie profesjonalistów z zakresu SPA, zjednoczonych w dążeniu do wspólnego celu - stworzenia warunków do ogólnej poprawy samopoczucia poprzez zapewnianie różnorodnych usług, mających na celu regenerację umysłu, ciała oraz ducha. Organizacja zrzesza Hotele SPA, których podstawową wartością jest świadczenie usług na najwyższym światowym poziomie. Aby zapewnić tak wysoki poziom usług, wszyscy członkowie zobligowani są do przestrzegania ustalonych przez organizację Norm i Praktyk. Ich nieprzestrzeganie powoduje pozbawienie członkostwa w organizacji. Otrzymując certyfikat jakości jako potwierdzenie bardzo wysokiego standardu świadczonych usług nasz krynicki Hotel SPA dołączył do najlepszych ośrodków SPA z 73 krajów świata.  Otrzymanie tego członkostwa nie było łatwe. Musieliśmy spełnić określone warunki i wprowadzić pewne udoskonalenia. Ale stając się członkiem tej prestiżowej, międzynarodowej organizacji znaleźliśmy się w gronie najznamienitszych światowych firm oferujących usługi SPA - powiedziała dr Irena Eris. Trwa proces weryfikacji naszego drugiego obiektu, Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Miejmy nadzieję, że i on wkrótce zostanie przyjęty w poczet członków ISPA

19 Najnowsza publikacja Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris
Zmiany barwnikowe, powstające pod wpływem różnorodnych czynników, stanowią zarówno istotny problem kosmetyczny, jak i terapeutyczny. Dermokosmetyki dla cer z problemem przebarwień stanowią cenne uzupełnienie leczenia dermatologicznego, a w przypadku płytkich, zlokalizowanych w naskórku zmian barwnikowych efekt rozjaśnienia skóry uzyskiwany po ich użyciu jest często zadowalający. Choć produkty Pharmaceris W są obecne na rynku od czterech lat ich receptury wciąż należą do najbardziej innowacyjnych i skutecznych. Substancje aktywne, tworzące tzw. Trójaktywny Kompleks Wybielający, ingerują w proces powstawania przebarwień na wielu etapach. Wśród substancji aktywnych na uwagę zasługuje peptyd, który hamuje początkowe etapy syntezy barwnika.

20 Dr Irena Eris w Top 50 najbardziej kreatywnych w polskim biznesie
Wskaźnik poziomu innowacyjności nie jest nadal wysoki. Według rankingu European Innowation Scoreboard , jako kraj, znajdujemy się na 23. miejscu na 27 krajów Unii Europejskiej. Tempo wzrostu tego wskaźnika jest jednak wyższe niż średnia dla regionu. Siłami napędowymi gospodarki opartej na wiedzy oraz jednym z czynników gwarantujących sukces biznesowy obok innowacyjności są przedsiębiorczość i kreatywność. Tymi cechami wyróżnia się dr Irena Eris, która nieprzerwalnie od 27 lat realizuje swoją pasję, a Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris znalazło się w ubiegłym roku na 11. miejscu pośród wszystkich polskich przedsiębiorstw w rankingu „Rzeczpospolitej”.

21 Dr Irena Eris najsilniejszą polską marką! - Superbrands 2012
Organizacja Superbrands po raz szósty wybrała najsilniejsze marki na polskim rynku. W najnowszej edycji projektu marka Dr Irena Eris została najsilniejszą polską marką!

22 DALSZY CIĄG… W ten sposób Dr Irena Eris została, jak to określili organizatorzy "wielkim wygranym tegorocznej edycji", ponieważ oprócz zwycięstwa w zestawieniu polskich marek, znalazła się, jako jedna z dwóch rodzimych marek, w pierwszej dwudziestce ogólnego zestawienia. Jest to niezwykłe docenienie siły marki, na którą dzisiaj składają się kosmetyki selektywne, Hotele SPA Dr Irena Eris, Kosmetyczne Instytuty oraz Centrum Naukowo – Badawcze. Ponadto Dr Irena Eris zwyciężyła w kategorii „Kosmetyki” i została uznana również za najsilniejszą markę kosmetyczną. W walce o serca i umysły Polek zwyciężyła z marką Chanel, w poprzednich edycjach przewodzącą tabeli. Tytuł ten jest podkreśleniem silnej pozycji, najwyższej jakości oraz prestiżu marki Dr Irena Eris, która kilkakrotnie była laureatem Superbrands. Prestiżowy tytułu Superbrands przypadł też Hotelom SPA Dr Irena Eris, jednemu z filarów marki, działającym w sektorze B2B. Kapituła Rady Marek uznała bowiem Hotele SPA Dr Irena Eris za jedną z najsilniejszych marek biznesowych na rynku polskim. To bardzo zaszczytne wyróżnienie daje prawo do posługiwania się rozpoznawalnym na świecie stemplem Superbrands 2012.

23 Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup
Wśród imprez organizowanych wyłącznie dla pań, turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup uznany jest za najbardziej prestiżowy w Polsce. Rozgrywany od 2007 roku, na 18-dołkowym mistrzowskim polu golfowym Mazury Golf & Country Club, w Naterkach koło Olsztyna, skupia nasze najlepsze zawodniczki. W tym roku odbędzie się w dniach maja, a udział w nim ponownie da szansę zdobycia punktów w DHL Global Forwarding Ranking PZG. Turniej ma charakter międzynarodowy i jest jedną z niewielu okazji, kiedy polskie golfistki mogą powalczyć z zawodniczkami z innych krajów. W ubiegłym roku, w ramach Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup, odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet, a w rozgrywkach udział wzięła rekordowa liczba pań. Obok Polek piłki do dołków wbijały Panie z Ukrainy, Grecji, Niemiec czy Szwecji. Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to także okazja do zadbania o siebie w pełnym tego słowa znaczeniu. Na wszystkie miłośniczki golfa czeka bowiem luksusowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie oraz mieszczący się tam Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris. W tym roku panie będą walczyły o puchary specjalnie przygotowane na tę okazję przez firmę Apart. Fundatorami nagród są również: ekskluzywna marka modowa Caterina, szwajcarska manufaktura Maurice Lacroix, Audi Rowiński – Wajdemajer oraz włoska marka golfowa Chervo, która ubiera wszystkie uczestniczki w koszulki polo. Partnerem turnieju i fundatorem głównej nagrody jest Deutsche Bank PBC.

24

25 Grażyna Kulczyk

26 . Grażyna Kulczyk ur. 5 listopada 1950 w Poznaniu. Kolekcjonerka i mecenas sztuki, przedsiębiorca, deweloper. Grażyna Kulczyk to najbogatsza Polka i miłośniczka sztuki. Od lat związana jest z Poznaniem, gdzie stworzyła centrum handlowo-kulturowe Stary Browar. Niegdyś sławna głównie jako żona najbogatszego Polaka, po rozwodzie pokazała, że świetnie radzi sobie sama w świecie biznesu. Kilka sów o Grażynie…

27 . Życie i biznes Grażyna Kulczyk jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na balu absolutoryjnym poznała swojego przyszłego męża Jana Kulczyka (obecnie jednego z najbogatszych biznesmenów w Polsce).Duża część jej kariery jest związana ze spółkami, jakie mąż (np. Kompania Piwowarska SA Ubezpieczeniowe Warta, Rafineria Trzebinia Škoda Auto Polska, Autostrada Wielkopolska). Do rozwodu z Janem Kulczykiem doszło w 2005 w Londynie. Grażyna Kulczyk, od dzieciństwa związana z Poznaniem, stanowczo odmówiła opuszczenia tego miasta (Jan Kulczyk pochodzi z Bydgoszczy), gdzie ulokowała duże inwestycje własne, istotnie wpływając na wizerunek niektórych kwartałów zabudowy. Pod koniec roku 2009 prasa szwajcarska zaliczyła Grażynę Kulczyk do 5 najbogatszych kobiet w Szwajcarii i do czołówki nowo przybyłych bogaczy.

28 STARY BROWAR… Grażyna Kulczyk długo nosiła się z zamiarem wybudowania w Poznaniu kompleksowego centrum handlowo-usługowego i kulturowego. W grudniu 1998 roku należąca do niej spółka Fortis Sp.z o.o. kupiła ponad stuletnie nieruchomości Browaru braci Huggerów od firmy Lech Browary Wielkopolskie. Szybko rozpoczęto zaniedbanego miejsca i browaru od lat nieużywanego produkcji w Stary Browar. Jednocześnie Grażyna Kulczyk nie zapomniała o dawnych mieszkańcach budowanego z czerwonej cegły browaru i wybudowała dla ponad 30 rodzin, które tam wcześniej mieszkały, kamienicę, a części z nich kupiła mieszkania, uwzględniając przy tym ich preferencje i liczbę osób w rodzinie . To nie jedyny przejaw wspaniałomyślności bizneswoman: kiedy Stary Browar już został wybudowany, zabroniła ochroniarzom wyrzucać z niego bezdomnych, którzy w tym miejscu mogą sobie odpocząć i się ogrzać. Po wysprzątaniu terenu starego browaru, w 1999 zaczęto tam wystawiać pierwsze spektakle teatralne. W 2002 roku ruszyła budowa kompleksowego centrum, które zostało hucznie otwarte 5 listopada 2003 roku – w dzień urodzin jego założycielki. Z kolei w maju następnego roku ruszył Dziedziniec Sztuki, gdzie organizowane są liczne wystawy, spotkania literackie, spektakle teatralne i koncerty. Stary Browar cieszy się dużą popularnością wśród poznaniaków i wydaje się, że spełnił marzenie jego założycielki –dzięki niemu w mieście dynamicznie rozwija się kultura, a młodzi twórcy mają więcej możliwości. W maju 2006 centrum zdobyło nagrodę Central Eastern Europe Property Award na najlepsze Centrum Handlowe

29

30 Sztuka Grażyna Kulczyk jest także aktywnym sponsorem działań artystycznych i kolekcjonerką sztuki. Realizuje duże inwestycje kulturalne i biznesowo- kulturalne, w myśl idei 50/50. Idea ta jest podstawową osią wszelkich inwestycji Grażyny Kulczyk. Każdy z jej projektów jest wyznaczany w 50% przez sztukę i 50% przez inny pierwiastek, zależnie od specyfiki Przedsięwzięcia (np. handel, biznes). Kluczowe realizacje w tym zakresie to: Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu. Blow Up Hall

31 …. W ramach kompleksu Starego Browaru Planowane jest także otwarcie awangardowego Muzeum sztuki współczesnej. Również w tym miejscu mieści się artystyczna fundacja prowadzona przez Grażynę Kulczyk – Art Stations Foundation. W kolekcji Grażyny Kulczyk znajdują się dzieła znanych artystów współczesnych, takich jak np. Spencer Tunick czy Igor Mitoraj. Dużą część kolekcji oglądać można na stałe w przestrzeniach Starego Browaru i Blow Up Hall.

32 Nagrody Grażyna Kulczyk została nagrodzona dyplomem Lidera Pracy Organicznej i statuetką Hipolita (2004) przez Kapitułę Honorowego Hipolita przy Towarzystwie im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

33 Fortuna Grażyna Kulczyk przez wiele lat pojawiała się na liście 100 Najbogatszych Polaków tygodnika Wprost. Początkowo, jako współwłaścicielka majątku męża, a w 2007 po raz pierwszy samodzielnie (podział majątku), na 12. miejscu z fortuną szacowaną na 3,2 mld zł.

34 Rodzina Do 2005 roku była żoną Jana Kulczyka z którym ma dwoje dzieci: syna Sebastiana (ur 1980) i córkę Dominikę Kulczyk Lubomirską (ur.1977, w związku małżeńskim z księciem Janem Lubomirskim- Lanckorońskim).

35 Parę zdjęć… .

36

37 Anna Podniesińska

38 BIOGRAFIA Anna Podniesińska Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i Studium Organizacji i Zarządzania. Właścicielka, udziałowiec i zarządzająca kilkoma polskimi firmami z udziałem kapitału zagranicznego. W latach 1969 – 1986 zatrudniona na stanowisku redaktora w Polskim Radio i Telewizji. Przez kilka kolejnych lat wraz z dziećmi towarzyszyła mężowi w jego wyjazdach jako eksperta i doradcy w dziedzinie technologii korzystania z naturalnych zasobów środowiska, w ramach międzynarodowych programów ONZ

39 . Dzięki odwadze, przedsiębiorczości i wbrew wszelkim przeciwnościom udało jej się wprowadzić do kraju znaczących inwestorów zagranicznych, poważne koncerny międzynarodowe i założyć z nimi polskie spółki. Pierwszą firmą wprowadzoną na rynek Polski był amerykański koncern przesyłek kurierskich DHL Worldwide Express. Przypadkowo poznany Thomas Bata z inicjatywy Anny Podniesińskiej, po 50 latach nieobecności firmy w Polsce, wkroczył na rynek z siecią sklepów BATA. Wraz z synem Sławomirem stworzyła od podstaw polski oddział amerykańskiego koncernu reklamowego Ogilvy&Mather. Wkrótce potem powstała kolejna spółka joint venture ze znaną szwedzką firmą OSCAR JACOBSON. Zaczęła też od podstaw budować własne firmy w takich dziedzinach jak wymiana handlowa, sprzedaż detaliczna i hurtowa, produkcja, usługi spedycyjne i logistyczne, deweloperstwo. W 2001 roku powstał Wolny Obszar Celny w Mszczonowie. W 1998 roku została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wkład w rozwój gospodarki Polski. Pracując zawodowo, aktywnie działa także w różnych gremiach gospodarczych i charytatywnych, m.in. jest członkiem Rady Głównej Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan i Prezesem Polskiego Związku Handlu i Usług tej organizacji. Zasiada również w wielu kapitułach stowarzyszeń biznesowych. Działa charytatywnie m.in. w Radzie Pań przy Polskim Czerwonym Krzyżu.

40 Anna Podniesińska laureatką tytułu Businesswoman Roku 2007
Businesswoman Roku 2007 – tytuł ten otrzymała prezes Anna Podniesińska za stworzenie i 18 lat kierowania odnoszącym sukcesy holdingiem firm rodzinnych z udziałem kapitału zagranicznego. Anna Podniesińska wprowadziła do Polski takie marki jak Bata, DHL czy Ogilvy.

41 . Anna wraz z mężem

42 . Wraz z mężem wprowadziła do Polski kilka międzynarodowych korporacji, m.in. Batę. Obecnie prowadzi 8 firm zajmujących się handlem i budownictwem. Na liście "Wprost" uplasowała się na 31. miejscu z majątkiem szacowanym na 800 mln zł.

43 DOROTA SOSZYŃSKA Kobieta z sukcesem.

44 Biografia Dorota Soszyńska - żona Wojciecha Soszyńskiego, współwłaścicielka i dyrektor kreatywna renomowanej firmy kosmetycznej Oceanic. Jej firma miesięcznie produkuje milion dwieście kosmetyków na rynek Polski i 27 krajów świata. Z wykształcenia jest magistrem sztuki. Ukończyła Akademię Muzyczną, miała zostać pianistką, ale pasją i treścią jej życia stały się kosmetyki.

45 Firma OCEANIC S.A. - jeden z liderów polskiego rynku kosmetycznego, od 30 lat specjalizuje się w produkcji światowej jakości kosmetyków antyalergicznych AA. Celem firmy jest pomoc osobom, które mają skórę wrażliwą i skłonną do alergii, poprzez tworzenie bezpiecznych, skutecznych i nowoczesnych kosmetyków, które pozwolą im prowadzić normalne życie, bez dolegliwości alergicznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, profesjonalizmowi i rzetelnemu podejściu do produkcji preparatów pielęgnacyjnych znak firmowy AA stał się najbardziej znaną i najwyżej cenioną marką kosmetyków antyalergicznych w Polsce. Obecnie firma rozwija się bardzo dynamicznie. Zatrudnia ponad 400 pracowników, produkuje 2mln sztuk preparatów miesięcznie, które trafiają do odbiorców w Polsce i w 27 krajach świata.

46 Fabryka Fabryka OCEANIC produkuje w zmodernizowanej fabryce położonej w ekologicznie czystej strefie w miejscowości Trąbki Małe pod Gdańskiem. Fabryka OCEANIC to teren o powierzchni 43 tys. m2, gdzie znajdują się laboratoria, hale produkcyjne o powierzchni 8 tys. m2 oraz magazyny, wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia, jakie pracują na całym świecie w wiodących firmach branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Na powierzchni ok m2 znajdują się dwa całkowicie niezależne od siebie ciągi technologiczne przeznaczone do wytwarzania kremów i płynów. Sterowanie procesem produkcji jest w pełni zautomatyzowane, a zarządzenie nim odbywa się poprzez centralny system komputerowy, który umożliwia nadzorowanie procesów na poszczególnych etapach produkcji.

47 Misja firmy Misją firmy OCEANIC S.A. jest pomoc osobom, które mają wrażliwą i skłonną do alergii skórę, poprzez tworzenie bezpiecznych, skutecznych i nowoczesnych kosmetyków, które pozwolą im prowadzić normalne życie, bez odczuwania dolegliwości alergicznych.

48 OCEANIC na świecie Kosmetyki są w tej chwili obecne na dwudziestu siedmiu rynkach świata: w kilkunastu krajach Unii Europejskiej (Austria, Bułgaria, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Holandia, Irlandia, Litwa, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Węgry, Wielka Brytania) w Europie Wschodniej (Białoruś, Rosja) oraz w Armenii, Egipcie, Gruzji, Kanadzie, Kazachstanie, Malezji, Korei Południowej, Norwegii, USA.

49 Nagrody Najlepszy Kosmetyk Naturalny 2012
Produkt Roku 2012 „Świat Farmacji” Złoty OTIS 2012 Hit Kosmetyczny 2011 Nagroda Superbrands 2012

50 Certyfikaty OCEANIC S.A. 7 listopada 2003 roku otrzymało certyfikat ISO 9001:2000 (System Zarządzania Jakością), zatwierdzony przez Lloyd's Register Quality Assurance. System Zarządzania Jakością obejmuje projektowanie, wytwarzanie i dystrybucję do sieci odbiorców produktów kosmetycznych i leczniczych. Ponadto OCEANIC S.A. posiada również zezwolenie na wytwarzanie produktów leczniczych zgodnie z ustawowymi wymaganiami w zakresie GMP (Good Manufactoring Practice).

51 Majątek Wraz z mężem uplasowała się na 66. miejscu listy 100 najbogatszych "Wprost". Rodzinny majątek szacuje się na 320 mln zł.


Pobierz ppt "Jedna ze 100 najbogatszych Polaków"

Podobne prezentacje


Reklamy Google